Skocz do zawartości

Zagadka cz. 3


Trooper85

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu: Podpowiedzi, które niczego nie ułatwiają ;)

Zbudowano tylko 14 takich samolotów. Z powodu wysokiej ceny konstrukcja ta nie cieszyła się powodzeniem na rynku.
Dwie maszyny zakupiła USNavy (na zdjęciu). W tamtym czasie były to najtajniejsze samoloty na stanie marynarki. Dla zamaskowania ich prawdziwego przeznaczenia sklasyfikowano je jako Utitlity".
Jedna zakupiona została przez holenderskie linie KLM. Wykorzystywana była do szkolenia pilotów w startach i lądowaniu samolotem z przednim podwoziem. W maju 1939 RAF odkupił tą maszynę od KLM i wykorzystywał do lutego 1942 również jako samolot szkolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 586
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Sonicsquad - dokładnie to Stearman Hammond Y1S - z silnikiem Menasco C-4S.

Nie wiem tylko czy zagadki nie powinien zadawać Coe (to jest właśnie problem z podpowiedziami mistrzów" - traktować jako odpowiedź czy też oddają głos młodszym"). Tak, że decyzja należy do niego,myślę jednak, że nie bedzie sie gniewał jeśli ty zadasz (ale lepiej to ustal).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stearman-Hammond Y-1S (na zdjęciu w barwach KLM) w założeniu miał być łatwą w pilotażu, bezpieczną i tanią latającą taksówką dla każdego". Co do właściwości lotnych cel osiągnięto, jednak cena zakupu okazała się za wysoka i odstraszała nabywców.

US Navy pomalowało 2 zakupione samoloty na żółto (regulaminowa barwa samolotów do szkolenia podstawowego) i nadało im oznaczenie JH-1 dla ukrycia ich prawdziwego przeznaczenia. W rzeczywistości przerobiono je na zdalnie sterowane samoloty cele. Były to jedne z pierwszych samolotów sterowanych zdalnie falami radiowymi na świecie, dlatego objęto je ścisłą tajemnicą.



PS
Gdybym chciał odpowiedzieć zrobił bym to już w piątek wieczorem... Tak na marginesie sam rozważałem wstawienie tej maszyny jako zagadki. :)

Kolej na zagadkę sonicsquad , a ja postaram się nie podpowiadać... przez kilka dni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie