Skocz do zawartości

Wysiedlenia w Europie w XX wieku


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Mam kolejne pytanie. Jako że wszyscy na tym forum interesujemy się historią, to niektórzy z tu zgromadzonych na pewno oglądali na National Geographic program o wysiedleniu Niemców z Królewca. Czy ktoś mógłby przypomnieć nazwę tego programu ?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti przyjacielu mój kochany- problemy z mniejszościami narodowymi nie są przypisane tylko naszemu narodowi.
Czystki etniczne są tak stare jak stare są narody.
Niektóre przeszły nawet do sztuki,/Rzeż na wyspie Chios/Panowie piszę z pamięci więc pisownia może być błędna.
Czy też twórczość angielskiego pisarza Lorda Byrona http://en.wikipedia.org/wiki/Lord_Byron
Yeti tamte zbrodnie w niczym nie ustępowały tym które doświadczały inne narody a wszystko miało na celu cel polityczny a jaki to już pisałem.
Yeti kochany w domu moim/mojej żony ha,ha /ale starym bo ja na jego miejscu wybudowałem nowy od 1944 do 1946 roku mieszkała rodzina uciekinierów z Podola.Tych rodzin we wsi było więcej.
Moje śwagry rośli wraz z nimi/dziećmi tych ludzi/
Mój nieboszczyk teść wiele mi o tym opowiadał.
Ja Ci napiszę tak .Jeśli chcesz komuś sprawdzić czysość mankietów to najpierw zobacz czy masz czysty kołnierz.
Moje śwagry żyją jeszcze ,tylko Co?Patyczki fuck palec,wy chłopy i tak nie uwierzycie.
Bo oni nas mordowali dla sportu,a my byli anielice tylko broniliśmy się.Przecież to był nasz kraj a nie ich.
Yeti kłamstwo powtarzane 1000 razy nie będzie prawdą tylko kłamstwem.Tak jak herbata nie będzie słodka od mieszania tylko musisz wsypać cukier i pomieszać.
W tym czasie na świecie wymordowano setki tysięcy ludzi,dla celu politycznego.
Yeti jak byś miał w ręku wspomnienia niemieckich super żołnierzy w kolorowych mundurach to byś dowiedział się jak armia amerykańska mordowała ich,gwałciła i zabijała ich dziewicze dziewczęta.A dlaczego nie? Czy to tylko Niemcy mogą mordować, mają na to monopol.A inni mają przestrzegać prawa międzynarodowego?Oni mogą bombardować Warszawę Roterdam,Londyn,Moskwę a ich to zbrodnia?
A czemu nie?
Już Ci pisałem w temacie Neonazistów w Dreżnie,każdy miłośnik Adolfa powinien film z bombardowania Drezna dostać w prezencie z dedykacją.
Jak synku jeszcze raz podskoczysz to będziesz uczył się języka polskiego od przedszkola./fikcja? może tak może nie/
Panowie jeśli przypisujecie sobie prawo do zabicia kogoś,zabrania jego ziemii to automatycznie dajecie mu takie samo prawo .On Was może zabić i zabrać twoją ziemię,bo czemu nie?
Chłopy nie piszcie wysiedlenie,wysiedlenie jest z czegoś np z domu do nikąd.
Ci wszyscy ludzie jako Niemcy zostali PRZESIEDLENI do swojego kraju a o jego kształcie zadecydowało trzech Panów.
Panowie Niemcy w tej sprawie nie mają nic do gadania.
Podpisali BEZWARUNKOWĄ kapitulację,czyli zdali się na łaskę zwyciężców.
Mogli oni wszystko z nimi zrobić co tylko chcieli i mieli do tego pełne prawo.Amen
Jeśli nie mam racji to napiszcie gdzie i podyskutujemy.
Jak będę na urlopie kupię flachę,ze śwagrami pogadam i do dzieci wysiedlonych zadzwonię i z nimi pogadam.
Co się dowiem to Wam napiszę.
Napiszę Wam prawdę bo ja nie mam w tym interesu aby kłamać.
Ja nie piszę książek które potem trzeba sprzedać./ha,ha/
Yeti dołącz do mnie będziesz wodzem bolszewików bo to my wygramy a nie bracia./mam nadzieję że już dołączyłeś/
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hagen- miałem okazję ( na wpoły zawodowo, po części aukowo" ) zajmować się mniejszościami narodowościowymi i etnicznymi na terenie II RP i PRL ( tak c.a. do 1995 roku ).





Jacek- wypiję jeszcze dwie kawy, poprawię szklanką melisy i zmierzę się z Twoim wpisem. Tak z doskoku, na normalnie, nie jestem w stanie.


PS Ja myślałem, że Kopi pisze nietypowo- przy Tobie, to On ma konstrukcję zdań jak pierwszoklasiata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh Yeti nareszcie ukazałeś swoją prawdziwą twarz,wypij nie dwie ale trzy szklanki kawy.Jedną to tak na zapas/

Bo ja mniejszości narodowych nie studiowałem dokładnie.
Ale coś nieco wiem bo mój dziadek jaki to ty wiesz/ha,ha/odbywał służbę wojskową w Tarnopolu/mam na to kwity/ i mój teść odbywał też służbę wojskową w Kamionce Strumłowskiej
piszę z pamięci w 13 dywizjonie artylerii konnej/mam na to kwity też i oni opowiadali jak to tam bywało.
Od razu ostrzegam obydwaj panowie osobiście się nie znali
chociaż ich pola prawie sąsiadowały ze sobą.
Bo mój teść był kmieciem a mój dziadek gołodupcem.
Połączyła ich piękna Krystyna córka kmiecia która wybrała gołodupca czyli mnie, zamiast bogatego sąsiada.
Było to tak jak w filmie/ha,ha/
Piękna Krystyna od ponad 25 lat jest moją królową,i Panią
mojego serca.
Ja jestem gotowy,pokonam Cię bez problemu bo ja zawsze mam rację i kwity.
Yeti jeśli przegrasz /lub ha,ha wygrasz/to proszę załórz dział o okrętach i wojnie na morzu.
Druga prośba, to napisz w jakim dziale mam umieścić zdjęcia moich modeli firmy King and Country bo pozazdrościłem kolegom co mają stare pukawki,bo ja uważam że moje hobby jest lepsze bo te modele są piękne.
Więc Yeti stawaj,zakładaj wątek i będziemy bić się a naród oceni kto wygrał.Będzie wesoło na bank.
Yeti nie podaruję Ci zacząłeś z belfrem /ha,ha/
Panowie powiadomcie wszystkich że będzie krwawa walka pomiędzy Yeti i mną.
Niech opuszczają inne fora i przenoszą się na forum Odkrywca bo tu się będzie działo,a tam nie ma nic.
Aha Yeti tylko nie używaj pewnych klawiszy,to tak jak w tym kawale o,,Jezusie co grał w pokera z Apostołami,i św Piotr mówi ,,Panie Jezu tylko bez cudów bo tu chodzi o pieniądze,,
Mnie nie chodzi o pieniądze bo te mam, tylko o sławę.
Czekam/ha,ha,ha/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee,Yeti boisz się,najpierw piszesz że wypijesz dwie kawy i zmierzysz się z moim wpisem.
A teraz Co?A.Gołota jesteś?
Ty to studiowałeś i naukowo zgłębiałeś te problemy ja mam wspomnienia i papiery paru osób.
Ty mnie powinieneś znokautować jednym ciosem wiedzy,ty ją masz lub uważasz że masz.Po co się przyznawałeś,trzeba było ogon skulić i Cicho siedzieć.
Ja się Ciebie nie boję,i chcę podyskutować ,naród nas oceni,kto z nas ma rację.
Yeti,nie lekceważ przeciwnika nas Historię zaczynało 80 ludzi, dyplomy odebrało chyba 23.
Dzisiaj młyny mielą tysiącami tylko dyskutować nie ma z kim.
Yeti to jest wyzwanie, chłopie nie masz wyjścia.
Stawaj albo A.Gołota jesteś.
Yeti poproś o pomoc paru fachowców jakich Ty wiesz są oni tu.
I ruszajcie chłopy kupą, bo kupy nikt nie ruszy.
Yeti ,ja się śmieję z Was stawajcie jak macie odwagę i udowodnijcie że ja nie mam racji.
Ja udowodnię że Wy nie macie racji.
Proponowany temat ,,Problemy mniejszościowe w przedwojennej Polsce,, na początek proponował bym zająć się Rusinami.
Bo tak nazywano przed wojną Ukraińców.
Możecie temat zmodyfikować jeśli Wasza taka wola tylko nie pytajcie mnie o politykę rządu polskiego wobec mniejszości bo takowej w sumie nie było.
I tu jest cały problem i żródło póżniejszych problemów.
I zacznij proszę od tzw osadnictwa wojskowego,co to było i komu to służyło.
Pozdrawiam naprawdę niezłośliwie i czekam
Yeti nie masz wyjścia jesteś fachowiec i naukowiec,sam to napisałeś.
Ja już się boję/ha,ha/
Jacek Borcz
Będę każdego dnia czekał, trudno niedośpię,niedojem/będę głodny/ale na forum będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie