Skocz do zawartości

Torba sanitariusza


Widd39

Rekomendowane odpowiedzi

Rok 1937 prawdopodobnie pochodzi z matrycy, którą wykonywano okucia pasków. Tak słyszałem. Nie musi wskazywać na rok produkcji. Zresztą nie widziałem materiału (nawet nieużywanego) w takim stanie po ponad 70-ciu latach.
Torba generalnie" jest taka sama, jeszcze chyba były takie ciut mniejsze (też czasami pojawiają się na aledrogo), w których pasek nie oplatał jej dookoła. Musisz kolego popatrzeć na zdjeciach w wątku o sanitariuszach na odkrywcy. Link:
http://www.odkrywca.pl/polski-sanitariusz-1939,644556.html#644556
I taka moja rada - poszukaj takiej torby na giełdach samochodowych z różnymi różnościami - znajomy kupił taką samą, różniącą się tylko tym biciem 1937 za 5 zeta (bez kosztów pszesyłki)
pozdr,
makul
PS. to chyba mój 500 post:) Mały jubileusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, przejrzałem dostępne mi zdjęcia.

Te torby z okuciami przedwojennymi różnią się od toreb przedwojennych:
- kształtem i konstrukcją samej torby - przedwojenne były usztywnianymi (ale w jaki sposób - nie wiem)'pudełkami' obszytymi brezentem, podobnym w obu przypadkach
- paskiem nośnym - jego konstrukcją, umocowaniem - w przedwojennych pasek nośny umocowany był na koluszkach na tylnej ściance torby, miał w sobie elementy skórzane
- zapięcie torby - szerokością, konstrukcją paska, sposobem mocowania
- krzyż na klapie - w przedwojennych naszywany wraz z białą, okrągłą podkładką
Plus kilka innych, wizualnych różnic.

Torba z lat 50tych, której zdjęcie wstawiam jest znacznie bliższa konstrukcyjnie - pudełko, krzyż naszywany, długość klapy, sposób zapięcia, sposób mocowania paska. Oczywiście to zupełnie nie to, ale wizualnie całkiem zbliżone. :-)

To tyle, co ja mogę napisać, może ktoś coś doda?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie