Skocz do zawartości

Polacy mają nielegalne arsenały. To setki tysięcy karabinów i pistoletów


arci

Rekomendowane odpowiedzi

Panie cairo każda władza nawet ta demokratyczna lepiej płaci policjantom jak nauczycielom,dlaczego nie wiem?/ha,ha/
Panowie jeszcze raz,broń budzi w wielu z Was wiele emocji,
zupełnie zbędnych.Jest to problem dostępu,kto może a kto nie może mieć broni.
I tu się kłania prawo UE o równym dostępie/dyskryminacja/
do wszystkiego.
Broń mogą mieć tylko osoby i firmy które jej potrzebują do wykonywania pewnych funkcji.
Te funkcje określa kompetentny organ.
I każda osoba która spełnia te warunki musi mieć takie samo prawo./Jak nie to dyskryminacja/
Panowie to nie może być broń zabytkowa,bo to śmierdzi złamaniem prawa o uczciwej konkurencji.
Jeśli ja założę klub strzelecki pepesza.
Dla osób chcących strzelać z pepeszy.To każdy inny ma takie samo prawo o ile spełni te same wymagania.
I Państwo nie może mu tego zabronić.
Chłopy w muzeach nie mogą być strzelające egz broni tylko jej destrukty i to mają być zniszczone w ten sam sposób aby nikt się nie reklamował że jeden ma przecięty tłok a inny tylko dziurę w komorze.
I przez to do jednego walą tłumy a do innego nikt.
Panowie jeśli macie broń nie strzelającą to nie jest to broń tylko była broń i pod ustawę nie podlega.
Jeśli biegły bada Waszą broń ma Wam napisać czy można z niej strzelać jeśli nie to jakiego czasu,umiejętności i maszyn/narzędzi/ potrzeba aby była bronią czyli przywrócić jej możliwości strzelania.
To jest ważne ,bo Panowie fachowiec jest w stanie zrobić broń sam jeśli ma wiedzę,materiał i narzędzia.
Chłopaki dajcie spokój z tymi Muzeami,muzeum jest placówką badawczą i ma badać.Pracują tam ludzie z wykształceniem historycznym i co oni mają badać.Tych kilka kilogramów odkówek metalowych?
Otworzycie katalog i macie wszystko same numery i nic więcej.
To samo z czołgiem, samolotem,okrętem.Co absolwent z tytułem magistra ma badać w czołgu Tygrys?
Pewnego czasu na tym forum pojawił się Pan właściciel prywatnego Muzeum broni strzeleckiej.
Ja mam pytanie co ta jego placówka bada w tejże broni.
Chłopy te wszystkie strzelające cudeńka nie powinny być w muzeach bo to nie są sprzęty muzealne.To są sprzęty pokazowe one winny być eksponowane w galeriach bez aparatu badawczego/bo tu nie ma co badać/
Na zacodzie to już dawno zrobiono ,jest jedno muzeum czołgów jest to muzeum bo bada historię broni pancernej,
jest jedno lotnictwa i tam są znowu tylko samoloty i bada historię lotnictwa.
Reszta jest po różnych galeriach tylko jako pokazowe.
U nas nie mamy prawdziwych galerii tematycznych może za wyjątkiem Krakowa/lotnictwo/a reszta to poplątanie z pomieszaniem.
Tu gwiazdą jest tzw muzeum wojska polskiego w Warszawie
Gdzie jest wszystko czyli nie ma nic.Poza wrakami w ekspozycji, szwabskich wozów bojowych,a nasze w krzakach bo chyba nieciekawe.
Strona internetowa żałosna,
Kraków można zwiedzać z domu.
I my płacimy za toto ogromne pieniądze a oni za to trzymają jedyne w naszym kraju samoloty pod chmurką.
Panowie ja tego nie rozumiem.
Japończycy kupili Ki-84,trzymają go pod dachem chociaż klimat u nich łagodniejszy,wszystkie kraje swoje najcenniejsze stare samoloty chronią my jesteśmy bogaci więc na trawkę niczym krasnale ogrodowe.
I nie ma mocnego na takie muzeum.
Tylko czy to jest muzeum bo Panowie to nie jest Muzeum bo muzeum ma chronić przed śniegiem i deszczem zabytki,czy oni chronią myślę że nie.
To jest po prostu galeria, miejsce gdzie złożono różne rzeczy i każdy tam może pójść wypić piwo,zjeść kanapkę lub psu pozwolić pobiegać.
Dorobku naukowego nie widać z tego co czytałem w jednej z recenzji Oni sami nie wiedzą co mają w ekspozycji i to wszystko za niezły budżet.
A dlaczego bo są monopolistą są placówką wojskową,i mogą gwizdać na wszystkich bo kto odważy się poddać wątpliwość koniecznośc istnienia tejże założonej przez samego Marszałka.
Jest tylko jedno pytanie gdyby Pan Marszałek wstał z Wawelu
i poszedł do tego swojego dziecka to uśmiechnął by się czy też wyciągnął szablę z okrzykiem rąbać ten bastion Ludowego Wojska Polskiego.Bo Wojska Polskiego to Muzeum nie jest prawdziwy oficer nigdy by nie niszczył starych samolotów,bo przecież nie ich wina że wyprodukowano je wZSRR.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindżał i tak ma być ja Cię popieram,tylko chłopaki zróbcie coś aby tej broni nikt nie mógł użyć.Bo czasami w chwili utraty panowania nad sobą zrobicie coś czego będziecie potem gorzko żałować.Ale zegara cofnąć się nie da.I tyle w tym temacie z mojej strony
Ja się nastrzelałem za młodu do woli.Mam przesyt.
Pzdr
Panowie to jest hobby,te rzeczy są nic nie warte.
One mają wartość kolekcjonerską i żadną inną.
Jak kopniecie w kalendarz te skarby wasze żonki opchną za fri, czyli porządek w domu.
A na miejscu pepeszy zawiśnie doniczka/ha,ha/
Moje książki pójdą na strych lub do antykwariatu.
Chyba że któroś z Waszych dzieci chwyci bakcyla,lub dacie je do jakiegoś muzeum.
Tylko nie do tzw muzeum wojska polskiego ,dlaczego?
W złe ręce nie daje się swojej miłości,a hobby to miłość i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się wstydzę za mój kraj Wy mnie zrozumcie,moi koledzy pytają się mnie Dlaczego wy Polacy trzymacie takie zabytki pod chmurką,oni myślą że my to tego mamy na pęczki.
Jeden to mi się wprost zapytał do kogo powinien napisać bo on by jeden samolot kupił i da za niego dobrą kasę.
Albo pogada z kumplami i da w zamian P-40 latający,lub Mitchela też latającego.
Chłopy te maszyny mają ogromną wartość kolekcjonerską bo ich nie ma.
Panie dyrektorze tej smutnej placówki do kogo mój kolega ma napisać, inaczej ile pan chcesz za niego.On go odnowi i wstawi pod dach a twoja placówka może wymaluje inne eksponaty.
Za rok następny potem następny.
Co mam powiedzieć że jest jedyny?
On mi odpowie jak jest jedyny to po co stoi pod chmurką przecież on się niszczy.
Sami sobie wystawiamy świadectwo i nie dziwmy się że wszyscy się z nas śmieją.
Dzięki takim jak ten człowiek oficer LWP z tytułem naukowym.
Nie wiem ,może to jest jego pokuta za rozrąbanie tych dwóch Spitfireów w tej jego smutnej placówce wiele lat temu.
Może tak może nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie