Skocz do zawartości

Szwecja a wykopki


jacekc40

Rekomendowane odpowiedzi

Legalne poszukiwania wymagają zezwolenia lokalnego archeologa, tzw. Länsantikvarien". Musisz wybrać okręg w którym chcesz szukać a następnie sprawdzić listę stanowisk archeologicznych i chronionych zabytków: http://www.fmis.raa.se/cocoon/fornsok/search.html
Dowiedz się kto jest właścicielem terenu gdzie chcesz szukać i zdobądź od nich pozwolenia a następnie wystąp o oficjalnie zezwolenie u odpowiedzialnego za okręg archeologa. Powodzenia!

Pozdrawiam

VW
P.S. Są rejony w Szwecji w których nawet archeolodzy muszą się starać o pozwolenie na używanie wykrywacza metalu, ale to rzadkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Czy można legalnie szukać z wykrywaczem to nie wiem ale pewna sytuacja która przydarzyła się mojemu bratu daje do myślenia , otóż jadąc do pracy do szwecji zabrał z sobą wykrywkę aby w niedzielę polatać po plażach i tak się złożyło że po wyjechaniu z promu w Ystad służby celne zatrzymały kilka aut w celu kontroli , w tym i brat się załapał . Szwedzcy celnicy byli w szoku że ktokolwiek próbuje wwieźć do ich kraju detektor metalu i chcieli go (wykrywacz)zatrzymać , ponieważ jak twierdzili w ich kraju jest to nielegalne .Po kilkunastu minutowym tłumaczeniu że brat będzie dla relaksu chodził za monetami po plaży , odpuścili ale na zasadzie przymknięcia oka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Pytanie skierowane do VanWorden:

Mieszkam w Szwecji i chce zdobyć pozwolenie na wykopki a raczej szukanie latem monet na plaży, gdzie mogę je dostać albo pod jakim nr tel uzyskać więcej informacji. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach dostałem pozwolenie. Składa się ono z dokumentu upoważniającego do korzystania z wykrywacza a także z mapy na której są zaznaczone trzy rewiry (obrzeża miasta) w których mogę prowadzić poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie