Skocz do zawartości
  • 0

meteoryt (?)


Diakon227

Pytanie

znalazłem ten kamień koło pola uprawnego. Wykrywacz natknął się na niego. Ma wymiary 28cm dł, 18cm szer, oraz 11,5cm wys. (wymiary mogą się mylić o parę mm) Waży przynajmniej 20 kg co dodatkowo wydaje mi się dziwne (rozumiem kamienie bywają ciężkie lecz ten ewidentnie waży za dużo jak na swą wielkość, takie odnoszę wrażenie) W dodatku jego wygląd, dziwnie skorodowany co widać na zdjęciach. Przed dodaniem wątku zapytałem się jednego z administratorów forum czy mogę dać ten kamień tutaj do identyfikacji. Więc proszę nie pisać że pomyliłem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

sam nie wiem co to..w dużej mierze opisy które czytam na temat meteorytów pasują do właściwości tego co znalazłem. W sumie wszystkie ale" są raczej narzucone by nie popaść w zbytni entuzjazm. Muszę dać próbkę do badań. Nie za bardzo wiem jednak gdzie.. Zakładając że będzie to meteoryt. Czy mogę na nim zarobić? jeśli tak to jaka może to być suma? W końcu byłby to aż 20kg meteoryt i z tego co widzę to prawie fenomen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te miejsce to przypadkowy wypad. Jedyny w tym roku. Teraz z tego co mi wiadomo na polem zajmuje się właściciel i wejścia w tym roku już nie ma. Dziś postaram się odciąć kawałek kamienia i wyszlifować. Zastanawia mnie dlaczego wykrywacz reaguje głownie na jego jedną połowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ten kamień koło pola uprawnego. Wykrywacz natknął się na niego. Ma wymiary 28cm dł, 18cm szer, oraz 11,5cm wys. (wymiary mogą się mylić o parę mm) Waży przynajmniej 20 kg co dodatkowo wydaje mi się dziwne (rozumiem kamienie bywają ciężkie lecz ten ewidentnie waży za dużo jak na swą wielkość, takie odnoszę wrażenie) W dodatku jego wygląd, dziwnie skorodowany co widać na zdjęciach. Przed dodaniem wątku zapytałem się jednego z administratorów forum czy mogę dać ten kamień tutaj do identyfikacji. Więc proszę nie pisać że pomyliłem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejdź na jakiś portal tematyczny, np. Polski Serwis Meteorytów, i sprawdź gdzie i za ile można przebadać próbkę Twojego cuda. Znajdziesz tam również jakieś podstawy wyceny - nietety jest sporo czynników, poza wagą, wpływających na wartość meteorytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Fotki zrobię najprawdopodobniej jutro dziś jestem zbyt zabiegany. Odpad z huty nie jest to na 100%. W mojej okolicy nigdy żadnej huty nie było nawet na starych mapach nic na ten temat nie ma. Meteoryt (przyjmijmy tą nazwę) lekko oddziałuje na magnes i głównie z jednej strony jest bardziej metaliczny gdyż wykrywacz metali nie reaguje równo na całości meteorytu. W przypadku ocierania o kamienie meteoryt wydaje metaliczny dźwięk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama waga nie świadczy o tym że obiekt odbiega od normy? Myślę że jeśli to meteoryt to musi być bardzo stary. Nie ma już szkliwa jakie podobno powstaje przy spadaniu przez atmosferę(wiem że ulega ono rozkładowi) Postaram się go dokładnie wyczyścić.Jednak nie wiem czy to wiele zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie