Jump to content

Sreberko 22 mm


Recommended Posts

Witam! Na zdjęciach niewiele widać, ale moneta przypomina bardziej półgrosz Władysława Jagiełły. Wokół korony powinien być napis gotykiem (da się czytać, trochę wysiłku!) MONETA WLADISLAI, wokól orła REGIS POLONIE.
Dla porównania
http://www.ruinyizamki.pl/krolowie/jagiello.html
http://www.pgnum.pl/pgnstore/polska-1501-roku-c-230.html?osCsid=d3d01c7a93fc686eaf397a2eee52fa57

(Półgrosze Kazimierza Jagiellończyka są mniejsze, średnica ok.19mm, wokół korony mają napis gotykiem REGIS POLONIE, wokól orła MONETA KASIMIRI. Pod koroną znajduje się herb Poraj (róża)).
Link to comment
Share on other sites

Szanowny Administratorze tego szacownego forum!
Piszę z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego nie został tu umieszczony mój wczorajszy wpis dotyczący tego wątku. Ponieważ poświęciłem chwilę swojego czasu na tamtą wypowiedź, przeglądałem swoje zbiory oraz jakieś strony w internecie, niezamieszczenie mojego wpisu, choćby był błędny, uważam za brak szacunku i zniechęcenie do poświęcania uwagi temu forum w przyszłości.
Wydawało mi się, że opinie krytyczne, podparte jakimiś sensownymi dowodami, są warte choćby przedyskutowania i na tym opiera się zasada funkcjonowania forum. Odrzucenie wpisu wpisu przez administratora zawęża nieco dyskusję. Ponad to uważam, że powinienem dostać jakąś informację zwrotną, typu piszesz głupoty", wpis niemerytoryczny" lub coś podobnego. Pozdrawiam, J.Anossi
Link to comment
Share on other sites

sigis3 - Szanowny Użytkowniku tego Szacownego Forum.

w celach informacyjnych, pragnę Cię poinformować, iż Moderatorzy na tym forum pracują charytatywnie, mają swoją pracę, dom i obowiązki - nikt z nas nie przesiaduje na ODK 24 godziny na dobę i nie prześciga się w odkrywaniu" postów ani nie analizuje ich zawartości merytorycznej. Każda opinia jest cenna, czasem zdarza się, że może być błędna, ale to zasygnalizują inni Użytkownicy Forum.

Twój post po prostu musiał poczekać, aż ktoś z Szanownych Moderatorów go przeczyta i zatwierdzi :)

Cierpliwość jest w takich wypadkach nieodzowna, a następnym razem prosiłbym o informację na priv do Moderatora.

Z wyrazami szacunku, tyfus
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information