Skocz do zawartości

ACe 350


fuks_ag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cewka w EuroACE jest z innego materiału,zewnętrznie podobnie a spód to nie ten połyskujacy czarny kruchy, tylko lekko szary jakby gumowy , rękawica się po nim nie ślizga.
Cala konstrukcja to typowe ACE, cewka w rzeczywistości mniejsza niż na zdjęciach, niewiele odbiega od tej 9x12, i zdecydowanie od niej lżejsza.
Skala id przesunięta wyraźnie w prawo w stosunku do ACE 250, większy jest zakres sygnalizacji pierwszym dzwiękiem(żelazo). Co mnie akurat nie koniecznie się podoba.
Sygnalizacja monet podobna z gongiem, z tym że moneta ustawiona sztorcem" jest wykrywana zdecydowanie słabiej ale od razu z gongiem podobnie inne wąskie kolorki.
Zasięgi w powietrzu n a monety obecne to
20 gr-28 cm
5 gr-30 cm
2 zł-33 cm
puszka po piwie 70 cm
W ziemi zasięg na monety spada od 5 do 7 cm w zależności jak wysoko nad ziemią przemiatamy. Namierzanie trudniejsze ale idzie przywyknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jeśli chodzi o to czy warto EuroAce zamiast 250-tki to warto nawet chodźby z racji będących w komplecie solidnych słuchawek(z regulacją głośności) i osłony na elektronikę, bo plecak to taki sobie.
A na filmiku chyba coś jest nie tak bo w praktyce żadnych monet nie pokazuje jako żelazo. I zasięg w porównaniu do Ace 250 nawet wyposażonego w cewkę 9x12 jest dużo większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tak sie sklada ze zakupiłem ace 350 a dokladniej to euro ace, nie jestem weteranem to mój pierwszy wykrywacz jaki w zyciu mialem.
moja opinia taka.
sprzet jak zabawka,denerwuje mnie glosne pykanie(dobrze ze nawet fajne słuchawki sa w zestawie),za to banalny plecak hehe, jak dla mnie to za mała regulacjia wysiegnika cewki, ktos wyzszy bedzie mial klopoty, sprzet bardzo czuły na słupy, tel kom (jak miałem w przedniej kieszeni wkoło pyka, przełożyłem do tyłu jak ktos dzwoni lub szuka zasiegu tez pyka, posiadam buty z metalowymi czubkami (bez sensu chodzenie) wykrywacz wyłapuje buty i pyka tak jak i szpachelke która wziołem zamiast saperki musiałem ciagnąc za soba. sporo zdarzyło mi sie pustych sygnalów (ide pyk pyk ucieszony kope biore wykrywacz zeby sprawdzic a tu nie ma nic mysle sobie co do h....
jednakze nie wiem jakie sa inne wykrywacze bo nigdy nie latałem ale ten mi wzupełnosci pasuje.
przykladowo wczoraj monetka (3 grosze z 1831roku mosiadz chyba to jest nawet nie wiem) specjalnie mierzyłem dokladnie wykopalem z 32cm.
puszke po piwie 39cm. aa do wad moge zaliczyc jeszcze oszukujaca skale glebokosci, i to tego jestem pewien. (pokazuje pow 20 cm a monetke wyciagam z 10cm) to chyba tyle czym sie moge pochwalic. pozdrwiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Kolego krystian-szabla
W takim razie po co w ogóle jest ten wskaźnik skoro i na monetę nie działa ?? :-P

Kolego hamciuszek
Metalowe noski niestety każdy będzie ci łapał - metal w końcu.
Jak zbyt czuły to zmniejsz mu czułość o 1-2 kreski.
Nie zawsze trzeba chodzić na pełnej czułości o czym nie każdy wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego nie występuje... w każdym razie zasięg nowego kanarka jest wielki, a on mógł mieć luźną cewkę i poruszając wokół osi stelaża cewka była w ruchu i wykrywała środkową aluminiowa część. W ostateczności wykrywacz jest uszkodzony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
skoro nie mogę pracować na max czułości to po co ona w ogóle jest"
Prawdopodobnie po to zeby mozna bylo jej uzyc w nadzwyczaj dobrych warunkach i po to zebys wiedzial kiedy jest mozliwosc przesterowania. Chodzi o to ze wykrywacze ktore zawsze moga pracowac na max czulosci sa elektronicznie wykastrowane i ten max. to nie jest max. czulosci tylko max. stabilnej pracy w wiekszosci warunkow. Ja tam wole moc ustawic sobie prawdziwy / za duzy/ poziom max. czulosci chocby po to zeby wiedziec ze dalej juz sie na prawde nie da :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Witam mam pytanie odnośnie Gareta 350.
Chodził ktoś po plaży? Dyskryminacja działa wam dobrze?
Ja mam ten wykrywacz od 3 miesięcy(wcześniej nic nie miałem). Dajecie radę np odróżnić kapsel od puszki a monetę ?? U mnie to wygląda tak że co 10 cm muszę kopać z często kiepski skutkiem, czy to standard czy coś robię nie tak?

Po plaży chodzę na ustawieniach Coins ze zmniejszoną czułością na połowę. Monety i kapsle od puszek wyświetlają mi się na dyskryminacji na poziomach(patrząc od prawej) od 3-5, kapsle od butelek 1-2, złoto 2-3. Więc wszystko trzeba kopać bo dźwięki też są takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolego piszesz po dzwieku nie da się rozpoznać czy to moneta czy kapsel,jedynie wciskajac PP można wyczuć" wielkość przedmiotu, moneta ma sygnał bardzo mały centralny, a kapsel czy puszka sygnal duży ozwlekły". Ciekawość kopacza (czyli moja )jest tak duża że i tak kopie taki sygnał bo może jednak bedzie coś innego -fajnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Ja kupiłęm EURO ace i skoro post wyskakuje w wyszukiwarce to wiedza przyda sie jeszcze wielu osobom.

Poszukujac wykrywacza kierowałem sie opiniami ale nie znalazłem o EURO ACE zbyt wiele...lub dotyczace zasiegu itp jakby tylko to było ważne.

Mialem 2 lata ACE 250 jakod odatkowy wykrywacz i poza pewnymi wadami kupiłbym go jeszcze raz.Raz nawet hełm mi wyszedł z 60cm.

Wracajac do EURO ace.
Producent podaje ze ma on rozszerzone zelazo- co to oznacza w praktyce?
Mam wrazenie ze nie jest to dobra opcja - gdyż metal pojawia sie na połowie kwadratów na skali-tzn gwozdzie i odlamki pierwsze kwadraty ,ale mocno zardzewiały gwózdz lub plaski odlamek moze być nawet na 5-6 kwadracie....

Plusem natomiast jest ze b dobrze reaguje na stopy gdy mamy przedmot ze stali i z koloru-wtedy kwadraty 5-6 migają i az mnei raz zaskoczył gdy w domu w powietrzu mailem takie dziwne wskazanie na zapalnik I wojenny...w terenie pokazało sie identycznie,,mysle zapalnik i..wyciagam ten sam z ziemi.

Folia tak jak w ace 250 jest na 7 kawdracie, a kazde fajneijsze znalezisko to wlasciwie kwadraty 9,10,11,12. Z tą róznicą ze w ace 250 luski były na 6 a cale naboje na 8 dalo sie je odróznić. W euro ace luski i naboje to 10,11 zaleznie od gruntu i glebokosci zalegania .podobnie kwadrat 11 to pierscionki srebrne,monety i ....kapsle


Euro ace jest tak samo czuły na b male przedmioty jak 250, tzn takie 0,5cm srednicy i mniejsze wyraznie wyłapuje.

Co do bliskoci stalowego przedmiotu przy monecie to pow 6cm gdy są od siebie dosc dobrze juz rozróznia, a w blizszej sygnał skacze i jest wyzszy niz stali wiec i tak musimy kopać.


Jesli ktos ma problem z czułoscią i wariowaneiem wykrywacza to nikt z was nie pisał ze na plytce wewnacz są regulatory i zamiast wysylac gdzies do serwisu mozna samemu go dostroić, mi to zaoszczedziło duzo nerwów.


w porownaniu do 250 nie da sie za bardzo robic testów w domu,jest b wrazliwy na elektronikę i inne zaklucenia..u mnie w pokoju stabilny był przy..3 kreskach czułości .

W terenie chodze na -1 kreska.Czasem - 2.
Wyjołem kilka monet w agonalnym stanie ,z sporej glebokosci ,w miejscach zasmieconych( krzaki w rowie za osiedlem) gdzie są tony smieci a kolor znalazl w tym. Dlatego polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam.

Mam pytanie odnośnie Garret Euro Ace. Czy sygnał w przypadku cienkiego srebra, typu mała srebrna monetka, jest pewny ? Na youtube" znalazłem niepokojące filmy gdzie testowany Garret 350 dawał niepewne sygnały na srebrne monety, a mianowicie kwadracik" latał od żelastwa przez folie i trochę na kolorek. Jak to jest ze wskazaniami na srebrne monety znajdującymi się w ziemi (w powietrzu pokazuje bardzo pewnie)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euroace jest dobrym sprzętem w swej klasie i przedziale cenowym, ale jest niedokładny przy identyfikacji.
Brakuje mu jednego kwadracika na kapsle polmosu:))
Z mojego doświadczenia jeśli zaczyna sobie skakać od 4 segmentu na zelazo do ostatniego na skali to trzeba kopac pewnie pucha aluminiowa ale jak nie wydłubiesz to się nie przekonasz.
szukasz monet drobiazgów- włącz opcję coins, szukasz też militarki włacz Zero i wytnij pierwsze dwa inne są średnio przydatne np. Relict bez zelaza a jak znajdzie duże to wykrywa
co do sreberek te wszystkie testy mają się nijak do warunków jakie się spotyka w terenie pole polu nie równe zmineralizowane nawożone, suche wilgotne.
nie nauczysz się w garecie dzwięków do danego metalu ,
na pocieszenie xterra tez czasem cuda pokazuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
EuroAce to zdecydoweanie najlepszy sprzet w tym przedziale cenowym jesli chodzi o zadiegi w ziemi . Nie warto uzywac programow fabrycznych [ strata itemow ] szukac tylko na all metal daje to wyraznie lepsze zasiegi . W piaskach mozna jechac na max czulosci w innych rodzajach gleby zjechac z 1 lub 2 jak ktos ma jakies jeszcze pytania to chetnie odpowiem mam ten sprzet na tzw. 2 reke i jest super uzupelnieniem do DFX-a , ktorego usze sie caly czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie