Skocz do zawartości

ACe 350


fuks_ag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam takie pytanie. Kabel przy cewce DD" w EuroAce jest pęknięty, tzn przewody są całe tylko kabel przy wejściu do cewki pękł na około i odsłonił przewody. Owinąłem to taśmą izolacyjną. Czy to uszkodzenie ma jakiś wpływ na działanie cewki i wykrywacza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pavelr.
Tak mam identyczny problem :). Powiedz co z tym zrobiłeś. Nie lubię mieć uczucia, że coś jest w związku z tym nie tak, np osiągi mniejsze lub wzbudzanie się wykrywki. Tak jak niektórzy napisali chyba trzeba będzie tym klejem specjalnym to zalać i owinąć taśmą izolacyjną i będzie ok. Kupowanie nowej sondy, w przypadku gdy jest ona bez uszkodzeń od spodu a tylko ten kabel jest pęknięty to przesada. Napisz jak se z tym poradziłeś i jakie widzisz efekty.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam.
Kabel owinąłem taśmą elektroizolacyjną samowulkanizującą, następnie założyłem rurkę termokurczliwą i obwiązałem to taśmą izolacyjną. Mam tylko jedną wątpliwość. Test wykonuję w domu. kiedy poruszam sondą ta wtedy nadaje :(. Nie wiem czy to jest normalne czy nie. Kiedy jej nie ruszam to cisza a kiedy szybko potrząsam cewką to wtedy wykrywacz nadaje. Proszę o opinie czy jest ok czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby przy każdym ruchu wykrywacz sięodzywał to liczba użytkowników spadłaby do 0.
Przy ruchu detektor powinien milczeć gada wtedy gdy coś wykryje, zmniejsz czułość i zobacz co wtedy się dzieje i rób to w miejscu gdzie nie ma telefonów i metalowych rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dzięki za 'mordkę' :). Jestem nowicjuszem jeśli chodzi od detektory. 2013r był moim pierwszym sezonem więc chcę się obyć i poznać sprzęt. Dalej test wykonuję w domu bo na zewnątrz nie ma teraz warunków. Zmniejszyłem czujność i badanie robię na 2 i 3 kreskach i spokojnie ruszając sondą nie ma żadnych sygnałów, spokój. Detektor daje sygnał wtedy gdy energicznie, szybko potrząsam cewką. Jakie opinie i diagnozy ? Czy jest w porządku i tak powinno być ?

Jeszcze jedno pytanie przy okazji. Czy jest możliwość a w ogóle czy jest sens zdjęcie obudowy 'komputerka' w celu delikatnego przeczyszczenia czy w ogóle sprawdzenia czy wszystko jest ok? Jeśli tak to czy ktoś z was zdejmował już obudowę z Garreta Euro Ace ?
Dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.odkrywca.pl/garett-ace150-250-tuning-,646527.html
tutaj info o rozbieraniu puchy,
nisko jest stabilny, załóż nowe baterie, sprawdz wtyke i gniazdo czy syfu nie ma podsusz go i zbadaj na spacerze jak się zachowuje.
Gdyby nie pomogło to pozostaje kupno nowej cewki albo wymiana przewodu u Proscana z ewentualnym dostrojeniem, chyba ze jeszcze ktoś się tym zajmuje.
w sumie to jak juz puchę rozbierzesz to pod warunkiem że masz jakąś wiedzę i doświadczenie z elektroniką to sam sobie dostroisz poszukaj opisu na google. ale t o ostateczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Witam.
Zrobiłem testy Euro Ace na powietrzu. Machając nim nad ziemią był stabilny i nie odzywał się (raz czy dwa dał tylko jakiś pojedynczy sygnał). Ruszając kablem przy cewce i pukając w sondę też był cicho. Jednak jak poruszałem kablem przy wejściu do puszki" wtedy nadawał. Pytanie: czy to jest normalne, że poruszając kablem przy elektronice wariuje? Czy wasze Garrety też tak mają?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie