Jump to content

Nowy przepis.... czy dobry ?


Recommended Posts

Właśnie dziś dostałem od allegro taką informację :

Jeśli sprzedajesz na Allegro antyki, starocie lub pamiątki, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. 5 czerwca 2010 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wywozu zabytków z Polski.

Co się zmieniło?

Dotychczas zagraniczna wysyłka każdego przedmiotu starszego niż 55 lat wymagała specjalnego zezwolenia. Teraz sprzedasz i wyślesz nawet 100-letnią porcelanę! Od 5 czerwca prawo pozwala wywozić z Polski wszystkie przedmioty zabytkowe poza tymi, które znajdują się na liście szczególnie cennych i wartościowych.

Jak na tym zyskać?

Nowe przepisy to dla obcokrajowców większa szansa na zakup polskich zabytków. Dla Ciebie to więcej kupujących na Twoich aukcjach.

Zaznacz opcję Zgadzam się na wysyłkę za granicę w formularzu sprzedaży i pozwól, by kupowali u Ciebie także Użytkownicy serwisów międzynarodowych. Ta zmiana Ci się opłaci!"

Co o tym myślicie ? Jak dla mnie to zły pomysł bo widząc jak to się rozwija, powoli będziemy dożyć do tego, że z Polski będzie można wywieźć wszystko, no możne nie wszystko..
Link to comment
Share on other sites

A który to funkcjonariusz z aledrogo taką informację Ci przysłał i dla kogo jest ten PRZEPIS ? Dla sprzedających ,kupujących , czy tych którzy robią naloty i przeszukania o 6 rano na podstawie donosu ? Jak sprzedasz szwabski guzik to i tak trzeba cię przetrzepać , bo możesz mieć pod łóżkiem jeszcze inne nielegalnie przywłaszczone guzikowe skarby narodowe :)
Link to comment
Share on other sites

Rujewit a co za problem ze ktos kupi lub sprzeda?
Moim zdaniem przepisy sa dobre bo odzdzielaja ziarno od plew i zapobiegaja takim sytuacjom ze na lotnisku jelopy celnicy zabierali dziecku laurke narysowana dla mamy(niby papirus) lub kwestionowali doniczke z ikei jako donice egipska.
Ja sam mialem sytuacje ze celnik baardzo podejrzliwie patrzy l i ogladal moja chinska sprzaczke od paska ze niby jest antyczna.
Malo co a bym nie polecial.
Z zagranicy mozna sprowadzac wszystko aby tylko kasy wystarczylo(i to czesto w leszych stanach i za lepsza kase jak ceny w Polsce) wiec dlaczego jakies bzdury nie mozna sprzedawac i w druga strone?
Komuna zostala ukrucona na szczescie w tym przypadku.
Pozdrawiam Vorax
Link to comment
Share on other sites

drops sprawdza co ktoras,wystarczy z wstawisz do srodka wydruk z aukcji i ew ksero zapisu i musza sie odp... a nie zatrzymac do wyjasnienia jako wielki przemyt jak bylo do tej pory.
Tak samo robia ludzie wysylajac cos np z Eu i jest spokoj.
To sa cywilizowane metody ktore wreszcie doszly do nas.
Link to comment
Share on other sites

Drops072
Wszystkie paczki które idą za granicę (i nie tylko) są prześwietlane i nie ma na to wyjątku.
Komisyjne sprawdzenie (otwarcie) paczki następuje ,gdy jest podejrzenie o przesyłanie towarów niezgodnych z przepisami Poczty Polskiej.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information