Jump to content

Skarb z 500 ton carskiego złota odkryty na dnie jeziora Bajkał?


Recommended Posts

Niezwykłe odkrycie na dnie najgłębszego jeziora
Na dnie jeziora Bajkał w Rosji znaleziono prawdopodobnie legendarne złoto admirała Aleksandra Kołczaka. Naukowcy na dnie najgłębszego jeziora na świecie odkryli świecące się obiekty, które wyglądają jak sztaby złota – poinformował serwis newsru.com. W Rosji od kilkudziesięciu lat trwają poszukiwania wielu ton carskiego złota, które zaginęło lub zostało ukryte podczas rewolucyjnej zawieruchy. Wokół skarbu urosła legenda porównywalna z tą o bursztynowej komnacie w Polsce.
Teraz na miejscu pracuje aparat głębokowodny Mir-2", którym kieruje Jewgirnij Czernjaew.

Admirał Kołczak w czasie wojny domowej w latach 1918-1920 był jednym z przywódców białej armii. Złoto Kołczaka to około 500 ton tego kruszcu oraz srebra i kosztowności, które Kołczak wysłał do Władywostoku, aby uchronić je przed bolszewikami. Złoto miało jechać na wschód koleją transsyberyjską. Cenny depozyt załadowano w 29 wagonów i złoty pociąg wyruszył z Omska na wschód. Skład prowadził też wagony z platyną i srebrem. Ale skrzynie ze skarbem Kołczaka nigdy nie dotarły do Władywostoku.

W czasie ostatniej naukowej ekspedycji rosyjskich naukowców na Bajkał batyskafy odkryły na dnie jeziora wagon z czasów wojny domowej. Natychmiast rozeszły się pogłoski, że być może to ślad po zaginionym złocie Kołczaka.

http://wiadomosci.onet.pl/2215698,16,niezwykle_odkrycie_na_dnie_najglebszego_jeziora,item.html
Link to comment
Share on other sites

Brzegiem Bajkału biegnie jednotorowa linia kolejowa z licznymi tunelami. W okolicy jednego z takich tuneli zasadzili się krasnyje partizany" i niestety pod tor wsadzili za dużo wzyrciatki", strzelili i sporo wagonów poszło jak kamień w wodę. I tutaj mamy stare problemy poszukiwaczy... który to był tunel, ten pociąg czy nie ten, itd, itp. etc.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information