Jump to content

Czy warto kupic Minelab excalibur II


kribmw

Recommended Posts

Witam serdecznie.Jestem zainteresowany kupnem excalibura II gdyż nurkuje i nastawiłem sie głównie na poszukiwania pod wodą.Miałem kiedys wykrywke aqawision pro ale moim zdaniem jest lipna.Chciałbym zasięgnąć rady w sprawie wykrywaczy podwodnych.pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

kribmw - nurkujesz w morzu czy słodkiej wodzie? Potrzebna Ci dyskryminacja? Infinium to wykrywacz typu PI, więc nie da się go porównać z Excaliburem, który jest Sovereignem z wododporną obudową. To świetny wykrywacz na kolor i jeśli będziesz szukał właśnie kolorowej drobnicy to śmiało polecam.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Nurkuje w tutejszych jeziorach i nastawiłem sie głównie na militarke hełmy,bagnety itp..Nie zaszkodzi też od czasu do czasu pozbierać troche biżuteri zgubionej w wodzie.Z tego co czytałem o Excaliburze jest dosc drogi ale użytkownicy chwalą go sobie.Mam jeszcze jedną sprawe a mianowicie jego zasięg np w mule?
Link to comment
Share on other sites

Muł mułowi nie równy i nikt Ci tu uczciwie zasięgów nie poda, zasięg jest jednak bardzo przyzwoity i lepszy od innych wykrywaczy VLF w podwodnej obudowie. Warto tylko pamiętać o tym, że Excalibur ma zaprogramowany fabrycznie poziom dyskryminacji i nawet na najniższym ustawieniu będzie odrzucał część żelaza, co nie zawsze jest pożądane.
Jeśli jednak wybitnie o zasięg Ci chodzi to skieruj się w stonę wykrywaczy PI, nie posiadających dyskryminacji. Bardzo dobrym przykładem jest właśnie Garrett Infinium.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information