Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
janushew

Psie znaczki Vol.II

Recommended Posts

Bardzo lubię znajdywać takie fanty, są to pruskie znaczki,może ktoś ma jeszcze inne i może je przedstawić na forum. pozdr

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=498644#1696042

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 15:10 06-09-2014

Miałem gdzieś taką jedną - aluminiowa ,sercowatego kształtu ,rok bodajże 1947 ,a miasto chyba Przedbórz. Na jednej stronie wizerunek psa i rok ,a na drugiej numer i miasto.

pzdr

bjar_1

Bardzo ciekawi mnie temat Psich znaczkow" z powodow, ze tak powiem osobistych". Czy moze wiecie coś więcej na ich temat? Interesują mnie zwłaszcza tereny dawnego zaboru rosyjskiego.

Z terenu dawnego zaboru rosyjskiego to widziałem psią blaszkę tylko z Częstochowy (z mosiężnej blaszki ,z głową psa i numerem oraz napisem Częstochowa" cyrylicą).

pzdr

bjar_1

Fotki by byly b. mile widziane i w ogole informacja do czego te blaszki sluzyly?

Służyły do tego samego ,co dzisiejsze psie blaszki (przynajmniej u mnie są) - jak pies zginął to po odnalezieniu można go było zidentyfikować do kogo należy. Jak pies biega luzakiem" koło bloku ,to wiadomo po blaszce kogo ten pies jest i można dowalić mu karę za wypuszczanie psa bez opieki :)

To w miescie - natomiast ja znalazlem kilka blaszek z wybita psia glowa na wsi - konkretnie przybite one byly do zrebów drewnianego domu. Czyzby i na wsi przed wojna (I światowa) psy byly ewidencjonowane i placilo sie za nie jakies oplaty?

Nie sądzę żeby na wsi psy były ewidencjonowane i pobierano za nie opłaty. Może mieszkał tam jakis hycel ,który urządzał łowy w mieście i blaszki były jego trofeami ;)
Nie mam pojęcia skąd się tam znalazły...a może się mylę i rejestrowano psiaki na wioskach?

pzdr

bjar_1

Tez nie wiem co o tym myslec. Ta chalupa nalezala do niemieckich kolonistow i byla zbudowana ok 1878 r.

To może Niemcy przyjechali tam razem z psami i nie zdjęli im blaszek...?

:) He he ,no faktycznie ,chyba wtedy psich blaszek jeszcze nie było :) Była na tych blaszkach nazwa miasta?? Czy tylko numer?

Aha - polecam fajny artykuł o psich blaszkach w Przeglądzie numizmatycznym" ,numer 3/96 ,strona 11.

pzdr

bjar_1

Lipa :( chyba ,że zrobię zdjęcia wszystkich psich medalików cyfrówką i wyślę Ci na maila... ale to trochę potrwa...

Dobra Pomsee - maile zaraz będą szły ,tylko ostrzegam - jakość fotek nie jest najlepsza...

pzdr

bjar_1

Pomsee :( cos mi się wali ze skrzynką - nie mogę wysłać... jak chcesz to będę wrzucał tutaj ,ale pewnie Bocian mnie pogoni...

Mam jeden pruski identyfikator psa z data 1863 z numerem psa znaleziony pod Miedzyrzeczem Wlkp. przy stawkach obok drogi na Pieski :), ale nie mogę teraz załadować zdjęcia-inny format

Pomsee - wysłałem maile - narazie kilka fotek ,ale nie mam zbyt duzo czasu. Kolejne później ,ewentualnie jutro.

pozdrawiam

bjar_1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information