Jump to content

E trac - militarka


Der Szpadel

Recommended Posts

Czołem


Mam pytanie, bo z tego co wiem nie da rady e traca na żelazo ustawić na wielkościową dyskryminacje, wiecie może czy da rade ssać większe żelazo i omijać odłamki??? Jest opcja że mocniej wyje jak coś większego ale mi chodzi o dyskryminacje.
Może z poprzednich modeli explorerów ktoś by się wypowiedział.
Tak czy owak proszę o poradę, bo koloru nakopałem ale niestety żelastwo się omija.

pzdr
Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia e trac jest naprawdę dobry na duże żelazo i nie tylko również średnie przedmioty całkiem ładnie wykrywa. Kwestia ustawienia dyskryminacji. Mam doświadczenie ze smentkiem z największą cewką i o dziwo E trac mimo, że to sprzęt na drobnice to przy rozsądnym ustawieniu dyskryminacji b. dobrze nadaje sie na żelazo. Co więcej niewiele ustępuje smentkowi z największą cewką a na pewno przewyższa smentka ze standardowa cewką na żelazo. Potwierdziłem to wielokrotnie w terenie. Mitem jest to, że wykrywacze z górnej półki nie nadają się na żelazo. Tak jak ja oceniam e trac'a to sprzęt ten jest na prawdę uniwersalny.
Link to comment
Share on other sites

Bez problemu można kopać żelazo pomijając odłamki i inne drobne żelazne przedmioty o ile nie chodzi się na ustawieniach fabrycznych,bo wówczas faktycznie kopie się tylko to,co zaprogramowano.Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Dzięki chłopaki, bo już byłem trochę zmartwiony, ale cholera jak sobie ustawiałem dyskryminacje, na zasadzie że edytowałem to pole magnetyczności i przewodnictwa, to jak wykasowałem średniej wielkości odłamek ja wiem , jakaś 1/3 dłoni to już mi nie łapał bagnetu. Bo u niego chyba liczy się jaki metal a czy duże małe to już średnio chyba że różnica jest naprawdę duża. Poratujcie jakimiś poradami jak to ustawić, jakieś wskazówki bo jakoś z tym żelazem mi topornie idzie.
Link to comment
Share on other sites

Witam! Najlepsza metoda to all metal plus obserwacja wskazań wskażnika no i oczywiście osłuchanie się...wtedy nawet zaciemnianie a gwożdzie"nie jest potrzebne,a zasięgi na pewno nie ucierpią w stosunku do ustawień trybów fabrycznych.Kombinacje trybów plus własne ustawienia to już taka mała tajemnica każdego...wg.moich obserwacji(o ile wie,co i jak zrobić...a nie zawsze ludzie wiedzą,albo myślą,że wiedzą).Polecam poczytać na stronie http://rogers-relics-uk.com/index.php?PHPSESSID=ade565bca913d528bd88a92891898e9d; ,tam jest sporo ciekawych spostrzeżeń i informacji.Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Dzięki samgnus, spróbuje twoich porad, mówiąc szczerze jak chodziłem na all metal po I wojennych pozycjach to ilość sygnałów od żelaza była tak przytłaczająca że ciężko mi było coś z tego wywnioskować ale może z czasem się z tym osłucham... :)

Darz Dół
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dzięki, no już powoli zaczynam rozumieć całą tą dyskotekę.

Ale czy na jakieś większe fanty lepsza od tej standardowej FBS nie była by może 18 (45 cm średnicy)??? Nie miałem takiej dużej cewki i pomyślałem czy nie łapała by głównie większe rzeczy i jakieś małe żelastwo typu małe odłamki łatwiej było by nią gubić a jednocześnie łapać głębsze.

Ps: Na śmietniki zakupiłem 4,5 x 7 DD i śmiało polecam :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information