Jump to content

Bitwa pod Mławą 2010


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Szanowni Państwo,

Tytułem uzupełnienia informacji, dodam, że garnizon niemiecki jest skompletowany. W dniu dzisiejszym wysłałem do zaproszonych GRH/SRH kilka ostatnich informacji o charakterze porządkowym, stanowiących uzupełnienie do wysłanego wcześniej komunikatu.
W tym roku można się spodziewać całkiem sporego komponentu oddziałów SS-VT (liczniejszego, niż na zeszłorocznej Bzurze) oraz kilku dodatkowych ciekawostek w wyposażeniu oddziałów. Całość sił (razem z GRH/SRH Wehrmachtu) powinna liczyć około 60-70 rekonstruktorów.

Pozdrawiam
Willi
Link to comment
Share on other sites

Szanowni znawcy tematu rekonstrukcji i organizacji owych imprez.Proszę aby oświecić mnie jak to jest?Np.Jest podana informacja o danej rekonstrukcji.Człowiek sie pyta(odpowiednio wcześniej) czy dana strona jest obsadzona a tu cisza.Nagle przed samą rekonstrukcją oficjalne zamknięcie listy uczestników!Albo szerzy się monopol na dane imprezy albo Oświeć mnie bo nie rozumiem lub nie chcę oficjalnie sie wypowiedzieć co tu sie dzieje?Paranoja jakaś.

Udanej rekonstrukcji życzę.
Link to comment
Share on other sites

Szanowny BoloBresie,

To nie jest żadna paranoja. Zaproszenia do GRH/SRH zostały wysłane odpowiednio wcześniej. Niektóre z GRH/SRH zgłosiły się same i ich udział został wzięty pod uwagę. Można powiedzieć, że skompletowaliśmy garnizon już z początkiem sierpnia (dokładnie do 06.08.2010).
Formuła imprezy nie jest otwarta, a to oznacza, że dobór GRH/SRH jest subiektywny. Niektórym GRH musieliśmy niestety odmówić. Lista miejsc, gwarantująca określony standard obsługi uczestnika była po prostu ograniczona. Wspominam o tym, aby nie wywiązała się dyskusja dotycząca elitarności imprezy, ani wejść po znajomości.
Nas także wszędzie się nie zaprasza i nie mówimy nikomu, że to jakaś paranoja.

Pozdrawiam
Willi
Link to comment
Share on other sites

Utarło się, że od dwóch lat Mława wyznacza nowy poziom rekonstrukcji, stale podnosząc poprzeczkę. Sądziłem, że w tym roku jest to już niemożliwe, gdyż impreza zeszłoroczna była naprawdę niesamowita.
Myliłem się. To co udało nam się wspólnie dzisiaj odtworzyć w historycznym miejscu przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Powalająca pirotechnika, zsynchronizowana para samolotów dokonujących nalotu na ufortyfikowane pozycje, prawie muskająca przy tym skrzydłami ziemię... Słowa tego nie opowiedzą.
Organizatorzy imprezy wykonali kawał znakomitej roboty.
Do tego świetna atmosfera i współpraca miedzy grupami.
Jesteście naprawdę niesamowici !
Było rewelacyjnie. Do zobaczenia za rok !
GRH Barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Napisze krótko.
Zajebiaszcza impreza i wielkie dzięki za zaproszenie.
I jeszcze prośba.
Jak ktoś znalazł na polu bitwy niemiecki bagnet w ładnym stanie to byłbym wdzięczny niezmiernie za oddanie.
Pozdrawiam
Przemek
GRH WIKING
Link to comment
Share on other sites

A jaki to ma związek z tematem? Bodajże Mosin model 1938.

W imieniu PGRH Warta" dziękuję wszystkim za wspaniałą imprezę. Udział w tegorocznej Mławie będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem. Szacunek dla organizatorów!
Pozdrawiam,
Krzysztof Jankowiak
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information