Jump to content

Film - jak złoźyć jabla?


maku955

Recommended Posts

Witam, widze ze zdecydowales sie samodzielnie zlozyc jabla :) Jezeli potrafisz dobrze lutowac to nie bedziesz mial problemow, wszystko lutujesz wg. zalaczonego schematu. Potem to juz radosna tworczosc. Jezeli jednak nie lutowales za wiele, radze zostawic to komus innemu...
Link to comment
Share on other sites

maku szukaj a znajdziesz. Są w internecie takie materiały.
Filmu chyba nie ma takiego.
Do zmontowania wystarczy mieć trochę pojęcia o elektronice.
Można powiedzieć nic trudnego. Na forum ma sporo koncepcji z czego zbudować wykrywacz.

Pozdrawiam G_18
Link to comment
Share on other sites

Zestaw jest kompletny ale w moim przypadku była uszkodzona dioda (wyłamana nóżka) i jeden z oporników był za mały w stosunku do opornika ze schematu. Proponuję zainwestować w miernik elektroniczny do mierzenia wartości oporników, bo rozpoznanie po kolorach pasków może zabrać sporo czasu, pozostałe elementy są opisane więc odszukanie ich nie jest problemem. Zobacz ten poradnik http://www.exploracja.cyberdusk.pl/pliki/jabel_faq.pdf
Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem o tym że musisz kupić włącznik i złącze/koszyk do baterii, ewentualnie złącze chinch do kabla od cewki i gniazdo słuchawek. Jak masz jakieś pytania to chętnie pomogę :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam!Sam układ bez problemu można zlutować i złożyć samodzielnie...nie ma też problemu z paskami oporników".Jedyny problem to ustawienie tzw.zera" i tu proponuję zamienić fabryczny" element na lepszy...a samo zero"najlepiej ustawić miernikiem.Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Pisząc o tzw. ozregulowaniu",czy też rozstrojeniu miałem na myśli sprzęt ze stajni Rutusa.Sam tego doświadczyłem i stąd wiem,że po kilku miesiącach użytkowania zarówno Solaris,jak również Proxima miewa te same dolegliwości,tj.sprzęt wzbudza się samoistnie i jest mało egulowalny"...ale to tylko moje subiektywne odczucia.Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information