Jump to content

Kolejny SS-man w piekle!


Recommended Posts

Kolejny zbrodniarz z SS zdołał uciec przed sprawiedliwością i zmarł nie stanąwszy przed sądem: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zmarl-esesman---nie-zdazyla-dosiegnac-go-sprawiedliwosc,wid,12449437,wiadomosc.html?ticaid=1a79b&_ticrsn=5
Link to comment
Share on other sites

Mylisz się i poprawiam. Cytat z wikipedi

Stefan Michnik (ur. 28 września 1929 w Drohobyczu) , zamieszkały w Storvreta w Szwecji, koło Uppsali – kapitan Ludowego Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej . Syn Heleny i przyrodni brat Adama Michnika.... Od sierpnia 2007 Instytut Pamięci Narodowej rozważał wniosek o jego ekstradycję[5]. W dniu 25 lutego 2010 roku Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie na wniosek pionu śledczego IPN wydał nakaz aresztowania dla Stefana Michnika, podejrzanego o niezgodne z prawem przedłużanie pozbawienia wolności więźniów UB[6]."
Link to comment
Share on other sites

Tia...
Parę dobrych lat temu, zastępca prokuratora generalnego W. Kulesza otwarcie przyznał iż Stefan Michnik nie figuruje w bazie danych i/lub archiwum Wojskowego Biura Emerytalnego ( a takowe jako sędziemu" wojskowemu winne wypłacać mu emeryturę ).

I stąd pytanie ( choć wątek dziwacznie skręcił )- nahm01, możesz sensowne źródło podać, czy urban legend?
Link to comment
Share on other sites

Co nie oznacza, że Stefan Michnik nie pobiera emerytury pod swoim prawdziwym nazwiskiem lub zmienionym(W. Kulesza przyznał tylko, że Stefan Michnik nie figuruję w ewidencji). Wszak nabył prawo do świadczenia. Mi, jako zwykłemu śmiertelnikowi nie jest dany dostęp do wojskowych akt.
Link to comment
Share on other sites

Ta dyskusja nie ma sensu...

Dowodów nie masz, a teorie spiskowe niekoniecznie mi pasują.

W sumie to i tak dobrze, że zastanawiając się, iż może S.M. nie figuruje w ewidencji nie wymyśliłeś ( np ), że sekretarka z MON wozi mu do Szwecji kasę w kopercie...


Uważam, że dobrze się stanie jeśli ekstradycja dojdzie do skutku ( szkoda, że na dętych podstawach ), ale nie dajmy się zwariować.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information