Skocz do zawartości

OSUCHY 2010


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W imieniu GRH „Podhale w ogniu” z Nowego Targu serdecznie dziękuje Andrzejowi za zaproszenie i udział w uroczystościach. Dziękuję wszystkim koleżanką i kolegą z GRH „Wir” za miłą i sympatyczną atmosferę oraz wspaniałe przejęcie. Pozdrawiam również wszystkich kolegów i koleżanki z innych Grup, które uczestniczył w rekonstrukcji. Mam nadzieję, że spotkamy się w Osuchach za rok a w czesniej na Podhalu :)

Robert Roch" Kowalski
GRH Podhale w ogniu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!
Tak z ciekawości oglądam - przebrzmiały zdaje się temat ekonstrukcji" bitwy pod Osuchami.Gdzieś w połowie relacji żywych jeszcze emocji pojawiają się dwie fotki człowieka-mniemam ubylca" wyśmianego w pewien sposób prze Pana o loginie dzieci3. Tak sobie myślę jeżeli ten Bogu ducha winien człowiek jest taki śmieszny to może wejdziemy w polemikę o innych śmiesznych uczestnikach tej ekonstrukcji"?
Koledzy czy nie śmieszniejszy jest Lublinek w tej ekonstrukcji" radzieckie motocykle ze znaczkami bmw?Kamo z lat 50? facet w bgs od stop do głów?czy nie wspominając fotki niemieckich przebierańców, którzy zdaje się przyłożyli się tylko połowicznie, pośmiejmy się z poziomu ekonstrukcji" nie z ludzi przypadkowych,przechodniów.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pan o nicku poska1 nawiasem mówiąc członek lub były członek „GRH WIR”, czyli organizator tegorocznej i poprzednich imprez pod Osuchami objechał własną imprezę? Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Nie pochwalam robienia pośmiewiska z bogu ducha winnych ludzi, ale ten gość i jemu podobni (chodzi o stan trzeźwości) za przyzwoleniem równie pijanych służb porządkowych plątali się po polu rekonstrukcji. Do czego to może doprowadzić? Co do pojazdów to każdy rekonstruktor wolałby biegać między oryginalnymi motocyklami lub wyskakiwać z niemieckiego transportera a nie z rosyjskiego lub czeskiego klona. Facet w bgs to fotoreporter z Przemyśla a nie rekonstruktor. Co do przebierańców to stronę niemiecką reprezentowała „GRH Gregor” myślę, że jedna z lepiej wyposażonych grup w Polsce, oraz kilku zaproszonych przez organizatora rzeczywiście dziwnie ubranych gości, ale od weryfikacji są apele mundurowe, którego tam zabrakło. Poziom imprezy był uzależniony od wysokości budżetu, który był przerażająco niski i choć nie było broni i amunicji to udało się stworzyć krótki i chyba ciekawy spektakl.
Pozdrowienia dla „GRH WIR” no może oprócz pana super rekonstruktora „polska1” którego kunszt rekonstruktorski mam nadzieję będzie nam dane kiedyś podziwiać.

Bony 69 GRH Gregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Bony69.To akurat ze jestem rekonstruktorem to prawda- ale nie w grh wir.I nie o tym tu będziemy debaty prowadzić. Jeżeli szanowny kolega ma chęć poznać poziom zapraszam na priv.

Co do pojazdów to każdy rekonstruktor wolałby biegać między oryginalnymi motocyklami lub wyskakiwać z niemieckiego transportera a nie z rosyjskiego lub czeskiego klona"- czy to jest próba tłumaczenia rekonstrukcji typu C.Moim i myślę ze nie tylko moim zdaniem używanie lublinkow czy kasiek to obniżanie poziomu rekonstrukcji w Polsce.Mówiąc wprost wstyd i bylejakość- za rok ściągniecie dużego fiata i powiecie ze każdy rekonstruktor......etc etc ale jest duży fiat i tez było ok co się czepiacie?

Poziom imprezy był uzależniony od wysokości budżetu, który był przerażająco niski i choć nie było broni i amunicji to udało się stworzyć krótki i chyba ciekawy spektakl."- poziom imprezy zależny od imprezowiczów".To już nie rekonstrukcja tylko spektakl?cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„…stronę niemiecką reprezentowała „GRH Gregor” myślę, że jedna z lepiej wyposażonych grup w Polsce…”

Miałem się nie odzywać, ale jak widzę:
- spodnie DDR (zdjęcie z 2010-06-27 17:16:54),
- saperki DDR na gumowej podeszwie (zdjęcie z 2010-06-27 17:47:10 i z 2010-06-27 17:52:51),
- niekonwertowane saperki BW (zdjęcie z 2010-06-27 17:50:40),
- nieprzerobione opinacze do trzewików BW (zdjęcie z 2010-06-27 17:47:43),
- podoficera w furażerce oficerskiej i bez puszki na maskę pgaz (zdjęcie z 2010-06-27 17:50:20),
to się z cytowaną wyżej wypowiedzią zgodzić nie mogę…

MG’iety ze zdjęcia 2010-06-27 17:25:03 nie komentuję…

Pomijam już fakt, że inscenizacja dotyczyła wydarzeń z 1944 roku, a przeważająca część strony niemieckiej umundurowana i wyposażona jest na sam początek IIWŚ!

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Zgadzam się z kol. Hindusem rzeczywiście przesadziłem z samozachwytem . Niemniej chciałbym jeszcze nawiązać do postu kol. polska1. Czy była lub odbędzie się kiedyś rekonstrukcja w której wszystko dopięte będzie na zicher? Na pewno nie. Zawsze znajdzie się coś nie tak, a to buty na gumie, a to ursus z silnikiem od żuka, brak puszki, czy rosyjski motocykl. Część z tych błędów oczywiście da się wyeliminować, do czego wszyscy powinniśmy uparcie dążyć, ale co zrobić, gdy organizator zaprosi na rekonstrukcję właściciela repliki TKS? Obrazić się i nie brać udziału dopóki nie załatwią oryginału? Tak rzeczywiście można było się zachować na rekonstrukcji typu C pod Osuchami, gdy na pole wyjechał Lublin. Położymy takim skrajnym konserwatyzmem wszystkie lokalne i nie tylko imprezy, co nam wtedy zostanie? Grunwald, tylko co my tam będziemy robić.
Pozdrawiam Bony69 GRH Gregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na te biedne kaśki, dniepry i urale to nawet nie wiem jakiego komentarza użyć. Kiedy to się skończy? Jeśli nie stać Cie na ładną emkę (pomijam już oryginalne bmw), to kup rower z epoki. No żeby chociaż te motocykle były pomalowane jak trzeba:( To są jedne z najgorszych zdjęć z rekonstrukcji jakie w życiu widziałem..........
innego komentarza używać chyba nie trzeba. Pogratulować organizatorom dobrego reko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać, ale... ciekawe jaką Ty byś tą rekonstrukcję zrobił z takimi funduszami kol. polska1... jeżeli w ogóle dałbyś radę czegoś takiego się podjąć...
z wyrazami ubolewania
Szczurek


ps. nie kłóćcie się już... a jak macie jakieś wątpliwości w tej kwestii to na priv je sobie wyjaśniajcie...
jak dla mnie było O.K. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany szczurku wyjaśnij mi jakie to ma znaczenie?Nie mam funduszy na porządny sprzęt np motocykl- kupuje rower kolega otto33 pięknie i dosadnie to przedstawi.Moim zdaniem podobnie jest z rekonstrukcja- nie mam funduszy na bron hukowa ,środki pirotechniczne ,zaproszenie grup-organizuje dioramę nie urządzam coś na skróty w myśl zasady ludzie się nie znają!
Jeżeli piszesz o wyrazach ubolewania to kieruj je raczej do ludzi którzy mogą czuć się oszukani po obejrzeniu tej próby rekonstrukcji.
Kolego dzieci3- moje umundurowanie nic nie wniesie w te debate staram się od kilku lat odtworzyć sylwetkę piechura z okresu IIRP.Nie rób ze mnie gwiazdy.Rozważamy tu poziom wydarzenia Osuchy 2010.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem panie otto33 czemóz to czepiasz sie pan tych motocykli,czyzbys byl bogaty w fundusze?Jak człowieka stac na to,to jedzi tym co ma.Zgadzam sie odnosnie farby.Koledzy nie czyńcie innym kłód pod nogami.Jak ktoś musli,że jest cwaniak bo jest z jakiejś GRH,która to robi wielce karierę a raczej pieniążki za przedstawienia rkonstrukcyjne to sie grubo myli!A jest pare takich GRh w Polsce.Nie na tym to polega.Pozdrawiam.
P.S. A od GRH Gregor to prosze sie łaskawie odczepić,chłopaki robia kawał dobrej roboty.Nie ma ludzi idealnych,w każdej GRH znajda się niedociągnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem panie boloBres, ale albo się robi coś od początku do końca albo nie robi się tego wcale. Bo to co pokazali Ci ludzie to jawne kłamstwo i oszustwo. no sorry ale po tym co widzę wystarczy pierwszy lepszy bazar, można się obkupić założyć na siebie co popadnie. a motocykle? w myśl zasady działania tych ludzi: kupię rusa wsadzę na niego mg-halter i może pomaluję, chociaż w sumie zielony kolor ruski przejdzie, a co tam! wmówię ludziom że to BMW! i na reko!! i nie mów mi Pan o pieniądzach bo 5 lat zbierałem żeby porządnie zrobić swoją emkę na bmw r-71. nikt nie jest doskonały ale są pewne granice. krew mnie zalewa jak widzę taką bandę nieudaczników..
tyle w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś Pan taki mądry to powiedz mi Pan co TO w zasadzie jest? To jakiś konkretny model? Marka to chyba BMW sądząc po znaczku, ale co z resztą? Ja tutaj widzę jakiegoś skundlonego urala z kierownicą od roweru, zawieszeniem od kachy skrzynią od dniepra i jakimś natchnieniem konstruktora w błotnikach... lakier był wynikiem chyba złego oświetlenie w pomieszczeniu gdzie był mieszany. Dobrze, że jest znaczek bo jakby nie było to bym nie wiedział nawet z jakiej armii jest ten motor. O tym wykopie 42-ki już nawet nie wspominam. Dla wiadomości właściciela: tam powinna być zamontowana 34 na litość, skoro ktoś miał pieniądze żeby kupić mghaltera (najmarniejsza replika kosztuje w granicach 600-800zł), to mógł też uzbierać na odlew 34.. Ale przecież nikt nie zauważy. Widzowie dadzą się nabrać. Przecież miała być rekonstrukcja a nie pajacowanie. Więc ja się pytam, co to ma przedstawiać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bony 69 dnia 2010-07-06 10:05:27 napisał:

.....Co do przebierańców to stronę niemiecką reprezentowała „GRH Gregor” myślę, że jedna z lepiej wyposażonych grup w Polsce,(....)

Bony 69 GRH Gregor

Gratuluję samozachwytu i poczucia dobrze wykonanej pracy. To podstawa :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by wilk był syty i owca cała...mam propozycję... zorganizujcie się chłopaki i dziewczęta zapewne też na przyszły rok... pokażcie jak powinna" rekonstrukcja wyglądać :-) będzie co oglądać a i punkt odniesienia dla innych ekonstruktorów" też wtedy będzie... Każdy będzie mógł się wtedy wykazać swoimi atutami, rozwiązanie więc chyba najlepsze...

z wyrazami szacunku dla was wszystkich za Waszą pasję i zamiłowanie do historii
Szczurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebierańców to stronę niemiecką reprezentowała „GRH Gregor” myślę, że jedna z lepiej wyposażonych grup w Polsce"

Tak. Dokupic jeszcze tylko helmy NVA, wymienic klamry w pasach i skolowac dwoch czy trzech spasionych imperialistow na lezakach z puszkami coca-coli w dloniach - z powodzeniem moga stanowic czolowke jakosciowa na rekonstrukcji inwazji NRD na RFN gdzies w polowie lat 80tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie