Skocz do zawartości

Bari, 2 grudnia 1943


elpasys

Rekomendowane odpowiedzi

W porcie Bari Alianci stracili dziesiątki tysięcy ton zaopatrzenia, co wpłynęło na osłabienie ich potencjału bojowego. Przez to znacznie wzrosły straty alianckie w nadchodzących bitwach o Monte Cassino, Anzio i Ortona.
Na zdjęciu: aliancki cmentarz w Ortona, gdzie leży 1.615 alianckich żołnierzy, w tym 1.375 kanadyjskich, oraz wielu brytyjskich, australijskich, nowo-zelandzkich, południowo-afrykańskich i indyjskich.
Film o walkach w Ortona:
http://www.break.com/usercontent/2009/6/ortona-1943-a-bloody-christmas-trailer-770100.html
Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A flight of German JU 88's in the raid on Bari, December 1943*"

Dzięki @elpasys za kolejną b. ciekawą opowieść.
Mam nadzieje że masz przygotowany następny nieznany epizod do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki YARD,
Moje artykuły(?) powstają po zwiedzeniu tych miejsc, których dotyczą.Przygotowując się do podróży, zawsze ropoznaję teren. W ten sposób dostrzegam możliwość opisania tego miejsca i moich wrażeń na Odkrywcy".
Oczywiście, jeszcze zamierzam zwiedzić wiele miejsc. Dziękuję Czytelnikom za wytrwałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 years later...
  • 1 month later...
Odnośnie tego ostatniego postu i zawartego tam pytania o listy załóg, sugeruję nawiązanie kontaktu z autorem artykułu Nie tylko Tarent ....Bari 2 grudnia 1943 roku", opublikowanym w miesięczniku Morze Statki i Okręty" Nr 8/2010, panem Rafałem Mariuszem Kaczmarkiem. Może on pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie