Skocz do zawartości

Guzik 15"


Rekomendowane odpowiedzi

to sprawy nie ułatwia, bo pasuje właściwie każda armia.

ja bym stawiał albo na coś landowego niemieckiego z XVIIIw, albo na szeroko pojętą Austrię z XVIII i XIXw.

raczej nie jest to nic polskiego.
pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być guzik szwadronowy polskiej kawalerii z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej i lat ją poprzedzających. Pod Kobyłką była w 1794 r. bitwa, a rejon znalezienia jest w pobliżu. Guzik mógł się urwać na biwaku, w trakcie przemarszu lub zostać jako destrukt wyrzuconym.
Pokaż lepsze zdjęcia, w tym z boku i rewersu, podaj średnicę, materiał z jakiego guzik został odlany - to można będzie powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem guziki regimentów sformowanych tak jak 15 już w okresie insurekcji wyglądają inaczej. Mają taki trochę naparstkowaty kształt i są odlewane ze stopu miedzi. Ten mi wygląda racze na płaski guzik kawalerii ze stopu cyny.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro(jestem poza domem) cyknę lepsze fotki,według mnie guzik jest raczej pałski...no ale jutro będa lepsze fotki to ocenicie.Średnicę mierzyłem i o ile pamiętam to coś ok.18mm.Poczekam do jutra dam lepsze foty i dokładnie go zmierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanca - a ja jeszcze poproszę o info , czy po piątce jest wytarta kropka,czy tylko mi się wydaje,mam podejrzenia 'ki diabeł' to jest no ale to niby druciane ucho rujnuje mi koncepcje,czekamy na foty.

co by to nie było,to dla mnie guzik roku na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę iż guzik roku.

posiadam kilka zbliżonych, jeżeli mowa o drucianym uchu.
jak zobacze fotkę to wstawie coś ku porównaniu.

nadal upieram się przy Austrii lub Niemczech.
pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie