Jump to content

Kolekcje klamer vol.VII


Recommended Posts

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply
Aj, waj!!! Huku, skąd zdobyłeś tę wspaniałą klamerkę? Zapewne import z Rosji? Po tym, jak ostatnio klamra artylerii grenadierów (nota bene trochę iepewna", jak dla mnie...) poszła na All. za ponad 1000zł, nawet nie próbuję zgadywać, ile trzeba by dać za taką jak Twoja. Przyjmij moje szczere gratulacje, piękny okaz do zbioru!
Link to comment
Share on other sites

oczywiście że to nie tajemnica -nabyłem uważam że dałem dużo taniej niż się spodziewałem , a ta klamra grenadierów artylerii oczywiście że to była kopia - śmiałem się jak ją podbijali pewni gostkowie ale kto kupił to już nie ujawnię - podejrzewam :)
WERX - jak najbardziej dawaj fotki -pozdro
Link to comment
Share on other sites

WERX - ta nakładana Austria też cudna, tylko nawet pomimo tak dobrego stanu trzeba na nią uważać podczas czyszczenia i konserwacji - haczyki trzymające orła są bardzo kruche! A i sam orzeł jest dość delikatny - dlatego zapewne były to klamry galowe/wyjściowe/indywidualne, gdyż w warunkach polowych orzeł zostałby natychmiast oderwany lub zgubiony. Piękna i rzadka sztuka!
Link to comment
Share on other sites

nie mam wiadomości aby to były klamry wyjściowe lub paradne - to były normalne klamry jedynie cynkowe były na posiadaniu strzelców tyrolskich - a co do niklowanych mam sygnały iż były to klamry żandarmerii lub właśnie paradne ... no może podoficerskie :):) ale wy może macie jeszcze inne wiadomości,teorię - temat jest do obgadania , chętnie poczytam -pozdro
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information