Skocz do zawartości

Inscenizacja w Pile 22.05.2010r.


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę, 22 maja - Piknik Militarny połączony z rekonstrukcją bitwy pod Monte Cassino. Widowisko w wykonaniu grupy Theatrum Historica będzie można oglądać od godz. 14.30 do 15.00 na terenie dawnego poligonu (ul. Wawelska). Sam Piknik Militarny rozpocznie się o godz. 14.00 i zakończy o godz. 18.00.Ma być wykonana dekoracja przedstawiająca fragment ruin klasztoru.Wkomponowana ona będzie w jeden ze schronów bojowych typu Heindich".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanko trochę sie dubluje natomiast mnie interesuje tematyka FJ i jestem z okolic Wrocławia a widzę że na plakacie jest 25FJR. Czy to jest ta grupa która odtwarza FJ którzy bronili Festung Breslau???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zapowiedziały udział te grupy: -GRH Wiking
-GRH 82nd AD Paraglite
-GRH Poland
-SRH Wojsk II RP Odwach
-Towarzystwo byłych żołnierzy i przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich
-GRH FJR 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekonstrukcją bitwy pod Monte Cassino"
Ma być wykonana dekoracja przedstawiająca fragment ruin klasztoru."

Inscenizacja bitwy to bedzie strzelanie do siebie z duzej odleglosci ?
Potem iemcy" odejda o zmroku, a nasi rano zdobeda puste ruiny ?
Bo to bedzie inscenizacja prawdziwa czy wariacje na temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widowiskowego starcia na bagnety lub walk w ruinach nie bylo, stad moje zainteresowanie co ma owa inscenizacja pokazywac ?
Czytalem miedzy innymi, kiedys i gdzies, wspomnienia Slazakow spod Monte Cassino walczacych po stronie niemieckiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wrażenia pozytywne.Miejsce idealne do odtworzenia takiego epizodu.Fajna pirotechnika.Pokuszono sie nawet o symulację strzelania obrony przeciwlotniczej-ciekawe eksplozje w powietrzu!
Na zdjęciu widok ogolny miejsca akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie