Skocz do zawartości

Odznaka, czerwono niebieska


Rekomendowane odpowiedzi

Obóz jeniecki odpada. Jedyny kontekst znalezisk to boratynka, pfeningi okres I wś i II rp monetki oraz pf III rzesza. Może jakaś cywilna ? nie daje mi to też spokoju :( Barwy Centrum wyszkolenia ale kształt nie ten... pomocy!!!
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Spcwk.jpg&filetimestamp=20081012214901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki, wyjaśnimy to.
Zbierzmy trochę faktów.

Moja wyszła z pola, na którym było sporo pruskich (wyłącznie cywilnych) pamiątek. monety z poł. XIXw (prusy) oraz 10gr pol. z 1828. i żaden inny okres. Żadnych łusek, puszek, kapsli, PRL-u. Ogólnie żadnego śmieciwa, nawet folii alu.

Dodam jeszcze, że na tym samym miejscu wyszła odznaka z symbolem P" Parkplatz (była na ID - możecie poszukać)

Dajcie swoje fakty, może razem coś się więcej uzbiera.

P.S.
W promieniu co najmniej 50km nie było żadnego obozu jenieckiego, jedynie obóz pracy przymusowej w okolicach Golubia-Dobrzynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiadomo PRL wszystko kopiował."... - no, ja jednak nie dopatrzyłbym sie wielu inspiracji II RP w odznakach PRL.
Zamieszczona przez ciebie, Graudenz 18 odznaka, tzw. absolwentka", była akurat wzorowana na radzieckich odznakach dla absolwentów uczelni wojskowych, od IIRP daleko jak Rzym od Kamczatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie