Skocz do zawartości
  • 0

Dwie odznaki i klamra HJ


jarooo

Pytanie

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji 2 odznak.

Pierwsza to wrona z opuszczonymi skrzydłami i napisem GOTT MIT UNS, z tyłu nie ma żadnej sygnatury (są jakieś ślady, być może zatarta albo źle wybita) - nie mam pojęcia co to może być i bardzo prosze o pomoc ;)

Druga odznaka z napisem Eigentum des is Fleigerkorps", z tyłu sygnowana RZM. Jeśli się nie mylę to to jakaś odznaka spadochroniarza? Może ktoś ma o niej dokladniejsze informacje? ;)

A trzecia rzecz to klamra Hitler Jugend, sygnowana RZM M4/38, na 90% powinna być oryginalna ale czy może ktoś z was to może potwierdzic?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

huk 100 co do klamerki to już pisałem że takie same jak wyżej na zdjęciu były ,ja spotkałem się z widełkami i bolcem stalowym wykopki,moje stwierdzenie oryginalnośći na podstawie zaczepów.niech kolega zrobi dobrą fotkę widełek i napisze z czego wykonana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ale jak to sprawdzic dokladnie? klamre kiedys za darmo dal mi kolega, nie wiem skad ja mial ale totalnie sie nie interesowal militariami, a bylo to kilkanascie lat temu i wydaje mi sie, ze wtedy jeszcze tak nie podrabiali tych klamer ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie za pomoc ;)
no to wychodzi na to, ze mam fajnie zachowana oryginalna klamre ;) poczeka jeszcze z 20 lat i nabierze na wartosci ;)

a co do tych odznaczen ja ciagle wierze ze to oryginaly :D zwlaszcza ze za to umowne 5zl raczej by mu sie nie zwrocily koszty podrabiania ;) a ta spadochroniarska to nie taka jak ta z allegro o ktorej kolega wczesniej napisal bo moja zapinana jest na agrafke a nie na nakretke

jak sie to mowi glupi ma zawsze szczescie :P jeszcze mam pare skarbow" do identyfikacji ale narazie nie mam czasu sie nimi zajac :)

btw nie wiecie czy rzadkie są okulary przeciwpyłowe Afrika Korps czy to cos normalnego? bo mam pare sztuk nieuzywancyh w oryginalnych tekturowych futeralach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarro nie czasz na radość,tu nikt nie stwierdził że oryginały,prawdę mówiąc to osobiste oględziny ,na podstawie fotek to stwierdzam że ???? jakby nie było są drobne rużnice na klamerkach którą ty zamieściłeś,proszę prześli dobrą fotkę na priw,pozdrawiam,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie