Skocz do zawartości
  • 0

Dwie odznaki i klamra HJ


jarooo

Pytanie

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji 2 odznak.

Pierwsza to wrona z opuszczonymi skrzydłami i napisem GOTT MIT UNS, z tyłu nie ma żadnej sygnatury (są jakieś ślady, być może zatarta albo źle wybita) - nie mam pojęcia co to może być i bardzo prosze o pomoc ;)

Druga odznaka z napisem Eigentum des is Fleigerkorps", z tyłu sygnowana RZM. Jeśli się nie mylę to to jakaś odznaka spadochroniarza? Może ktoś ma o niej dokladniejsze informacje? ;)

A trzecia rzecz to klamra Hitler Jugend, sygnowana RZM M4/38, na 90% powinna być oryginalna ale czy może ktoś z was to może potwierdzic?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazałeś zdjęcie odznaki spadochroniarza, ale nie pokazałeś tego:
http://listityourselfauctions.com/detail.asp?id=17227&pic=0#img
a wcześniej ten makaroniarz" z Rzymu sprzedawał ją za 100$
http://www.listityourselfauctions.com/detail.asp?id=16636
i też nie poszła.
Sam sobie odpowiedz na pytanie.
Czy tak rzadka odznaka:), bo to chyba jedyny znany egzemplarz takiej wersji :), nie jest warta 100$ ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klamra odlana nie wiem z jakiego metalu, zadnych sladow rdzy tylko zmatowiala mysle ze to aluminium albo cos w ten desen ale sie na tym nie znam ;)

bylem pewien ze to oryginal wiec licze ze sie to potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na takich rzeczach ale dlaczego chiny? obie odznaki kupilem kiedys za symboliczne 10zl od jakiegos dziadka wiec nie chce mi sie wierzyc, ze moga byc podrobione... zwlaszcza ze na tym zdjeciu znalazlem identyczna jak moja:

http://listityourselfauctions.com/detail.asp?id=17227&bigpic=0#img

klamra te widelki ma stalowe, a sama klamra jest odlana nie wiem z czego, jasna i matowa wiec moze z aluminium?


poprawiłem link do odznaki :)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 00:17 07-05-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień.
4-5 lat temu była chyba na Allegro za 40 PLN., jednak nie znalazła nabywcy:)
Moim skromnym zdaniem nie jest to nawet kopia, ale adosna twórczość" jakiegoś skośnookiego wizjonera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaczenia lipne, a że kupione od jakiegoś dziadka" to nie gwarancja oryginalności. Kumpel dostał sporo odznaczeń bojowych od jakiegoś starego gebelsa, a że się nie znał przywiózł do mnie. Były to tanie lipne odlewy, liczył na dobrą flote za sprzedaż no i niestety... :]

-POZ-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kończę nie chcę was mordować szczegółami - to tak dla klamerkowców ta po lewej od Linden-go posiada bolec aluminiowy a ta po prawej od Richarda stalowy - koncze ostatnim wpisem
stg1971 wszystko jasne jak oryginał to ładna sztuka,jak kopia to ślicznie zrobiona,i gdzie tu wiedza,poszła w las"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji 2 odznak.

Pierwsza to wrona z opuszczonymi skrzydłami i napisem GOTT MIT UNS, z tyłu nie ma żadnej sygnatury (są jakieś ślady, być może zatarta albo źle wybita) - nie mam pojęcia co to może być i bardzo prosze o pomoc ;)

Druga odznaka z napisem Eigentum des is Fleigerkorps", z tyłu sygnowana RZM. Jeśli się nie mylę to to jakaś odznaka spadochroniarza? Może ktoś ma o niej dokladniejsze informacje? ;)

A trzecia rzecz to klamra Hitler Jugend, sygnowana RZM M4/38, na 90% powinna być oryginalna ale czy może ktoś z was to może potwierdzic?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wierze wam, ale chodzi mi raczej o to po czym poznajecie, że to wg was nie są oryginalne odznaki? mają jakies charakterystyczne cechy podrobek? czy po prostu zazwyczaj trafiaja sie juz tylko podrobki i strzelacie, ze te tez nie sa oryginalne? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem foty klamerki,dobrej jakości ,i na moje oko odpisałem zainteresowanemu że:dzięki za foty,prawdę mówiąc to klamerka nie przekonuje mnie co do oryginału,uważam że jest to bardzo ładna kopia,nie potrafię określić pochodenie ,w jakim kraju została zrobiona,ale jest to kpia bardzo dobrej jakości ,są pewne elementy które zachowują kształt i patynę po 70 latach,proszę nie brać mojej opini do serca ,zawszę mogę się mylić,pozdrawiam,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie