Jump to content

PROXIMA vs HS-3 z 37cm cewką


jankes81

Recommended Posts

witam wszystkich jak myślicie który sprzęt wychwyci najlepiej militarkę" RUTUS PROXIMA czy HS-3 z 37cm cewką,za wszystkie odpowiedzi doświadczonych poszukiwaczy mających styczność z tymi wykrywkami z góry dziękuję
Link to comment
Share on other sites

mam solarisa i proximę a kumple biegają ze smętkami, więc przy głębszych dołkach sprawdzam swoim wykrywaczem czy kopałbym ich sygnały, proxima tak głęboko nie łapie, na militarkę bierz smętka
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że Hs-3.
Co do cewek, 37 jest nie praktyczna, rurka nad nią często pęka po jakimś czasie, opada. Masa jest za duża. Poza tym nie zauważyłem aby kolega z cewką 37 chodzący ze mną kopał głębsze dołki. Pokusił bym się nawet o twierdzenie że różnicy nie ma żadnej, a jak jest to może z 2cm.
Osobiście od zawsze chodziłem z 30 i nie mam zamiaru jej zmieniać. W cenie chyba nie ma aż tak wielkiej różnicy, chociaż nie wiem, w cenach cewek nie jestem biegły.

Jeżeli nikt do jutra nie napisze cen to postaram się dowiedzieć u producenta ile kosztują.
<pozdro
Link to comment
Share on other sites

Paweł:często pęka po jakimś czasie"-??
to w końcu często czy po jakimś czasie?:P
mi się gwint wyrobił po 9latach,przyciąłem rurkę o 1cm,nawierciłem otwór i gitara:)

jeszcze co do masy,średnica cewki jest wieksza o 6-7cm to co to za masa.. wolę dźwigać te 20gramów więcej a za to mieć 8cm więcej w gruncie:)
w 2002roku nowa cewka u Henia:
25cm-100zł
30cm-150zł
37cm-180zł
Mi udało się kupić używaną na alledrogo za 80złotych,ale polowałem ze dwa miesiące,tj codziennie patrzyłem czy ktoś wystawia i się doczekałem:)
ogólnie cewki używane od hsa ciężko kupić,ludziska zdają sobie sprawę z ich wartości:)
obecnie chyba jest cewka25cm na allegro,jak na razie60zł chce gościu
pozdro
Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o aluminiową rurkę tylko o plastikową nad cewką. Ide o zakład że Twoja już jest odgięta, co po jakimś czasie zaowocuje pęknięciem.

Do jankes81: Najgłębiej kopałem około 1,5m.
Co prawda na spodzie była blacha ale sygnał dała baaardzo duży. Z takich rzeczy ciekawszych to np. wczoraj kopnąłem hełm z głębokości około metra, dodam że był to garnek radziecki. Z drugiego dołka wyjąłem węgierski hełmik, ten leżał płycej, około 70cm.

Manierki aluminiowe można trafić na głębokości około 80cm. Głębiej nie trafiłem a sygnały na te z 80cm były dobre.

Hebda nigdzie nie napisałem że ktoś coś twierdzi na temat HS. Wszystko napisałem z własnych obserwacji przy chodzeniu z Tobą, Robertem.Widziałem prace kilku Hs-ów więc mam porównanie.
Producent sam też niestety nie poleca aż tak bardzo 37.Sam chodzi z 30, lub 25 na pola, gdyż 30 nie wchodzi pomiędzy bruzdy.
<pozdro
<pozdro
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information