Jump to content
  • 0

tajemnicza kotwica z okopu

kaczor70

Question

Recommended Posts

W tym odcinku Sensacji XX Wieku"jest mowa o kotwicy ciągniętej za czołgiem:http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=d19iT2h3cWuRpVjNaU3c&sensacje-xx-wieku-szalestwa-boga-wojny-1-3
Choć kotwica jest całkiem inna,ale przeznaczenie mogło być takie samo,czyli do zrywania zapór przeciwpiechotnych,tak sądzę.

Patrząc obecnie na San wydaje się to niemożliwe ale rzeka ta była spławna i pełniła znaczące funkcje transportowe łącznie z tym że w Radymnie i Jarosławiu były porty rzeczne jak również słyszałem że jeszcze w latach międzywojennych do Przemyśla dopływały nieduże statki parowe.
Pozdrawiam

Witam. Czytam, że kol.uparli się na kotwice do sprzętu pływającego. Ale pojazdy terenowe mające wyciągarki też mają kotwice /kotwy terenowe/.No bo za co można zaczepić linę wyciągarki jak sobie żadne grubsze drzewo w pobliżu nie rośnie? Podobna kotwa już dawno temu była na forum odkrycia bez id. Szukałem ale nie znalazłem :-( Szukajcie w sprzęcie transportowym piechoty rzesza,sowieci powinno coś być.Pozdrawiam!

Czyli może jednak kotwica rzeczna, bo zdzierkę stosowano chyba tylko na rzekach aby nie tarasować szlaku żeglownego zerwaną kotwicą.Flotylle rzeczne to łajby o małym zanurzeniu,przeważnie płaskodenne, więc spotkanie" z taką zarejdowaną kotwicą to prawie pewne uszkodzenie poszycia, silnika czy steru - był obowiązek wyrwania takiej zguby" - San jest w odległości 5 km ?
A może to rzeczywiście jakiś trał lądowy, bo na wyciągarkę samochodową to mi nie wygląda.

Czy nie dopuszczacie Panowie możliwości używania takiej kotwicy przez jednostkę pontonowo-mostową do kotwienia przed zniesieniem (zerwaniem przez prąd rzeki) zbudowanej przeprawy.
Sprzęt przeprawowy przewozi się z dużych odległości od rzek.
Pozdrawiam.

Po długich poszukiwaniach i konsultacji z kolegą saperem,wyszło,że to kotwica od parku pontonowego PP-64,od dołu podczepiano zdzierkę czyli dodatkową linę połączoną z główną w celu łatwiejszego wyciągnięcia kotwicy przy zaczepie.Wieczorem wstawię fotę z książki,aktualnie mam ją w telefonie.
Pozdro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information