Jump to content
  • 0

tajemnicza kotwica z okopu


kaczor70

Question

Recommended Posts

W tym odcinku Sensacji XX Wieku"jest mowa o kotwicy ciągniętej za czołgiem:http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=d19iT2h3cWuRpVjNaU3c&sensacje-xx-wieku-szalestwa-boga-wojny-1-3
Choć kotwica jest całkiem inna,ale przeznaczenie mogło być takie samo,czyli do zrywania zapór przeciwpiechotnych,tak sądzę.
Link to comment
Share on other sites

Patrząc obecnie na San wydaje się to niemożliwe ale rzeka ta była spławna i pełniła znaczące funkcje transportowe łącznie z tym że w Radymnie i Jarosławiu były porty rzeczne jak również słyszałem że jeszcze w latach międzywojennych do Przemyśla dopływały nieduże statki parowe.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam. Czytam, że kol.uparli się na kotwice do sprzętu pływającego. Ale pojazdy terenowe mające wyciągarki też mają kotwice /kotwy terenowe/.No bo za co można zaczepić linę wyciągarki jak sobie żadne grubsze drzewo w pobliżu nie rośnie? Podobna kotwa już dawno temu była na forum odkrycia bez id. Szukałem ale nie znalazłem :-( Szukajcie w sprzęcie transportowym piechoty rzesza,sowieci powinno coś być.Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Czyli może jednak kotwica rzeczna, bo zdzierkę stosowano chyba tylko na rzekach aby nie tarasować szlaku żeglownego zerwaną kotwicą.Flotylle rzeczne to łajby o małym zanurzeniu,przeważnie płaskodenne, więc spotkanie" z taką zarejdowaną kotwicą to prawie pewne uszkodzenie poszycia, silnika czy steru - był obowiązek wyrwania takiej zguby" - San jest w odległości 5 km ?
A może to rzeczywiście jakiś trał lądowy, bo na wyciągarkę samochodową to mi nie wygląda.
Link to comment
Share on other sites

Czy nie dopuszczacie Panowie możliwości używania takiej kotwicy przez jednostkę pontonowo-mostową do kotwienia przed zniesieniem (zerwaniem przez prąd rzeki) zbudowanej przeprawy.
Sprzęt przeprawowy przewozi się z dużych odległości od rzek.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Po długich poszukiwaniach i konsultacji z kolegą saperem,wyszło,że to kotwica od parku pontonowego PP-64,od dołu podczepiano zdzierkę czyli dodatkową linę połączoną z główną w celu łatwiejszego wyciągnięcia kotwicy przy zaczepie.Wieczorem wstawię fotę z książki,aktualnie mam ją w telefonie.
Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information