Skocz do zawartości

Teknetics Delta 4000 - wart swojej ceny?


Kamil1994

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę krótko bo napisałem długo i post się nie wyświetlił :P : Jak najbardziej wart!

Mam go od wczoraj i obsługa nie wymagała nawet czytania instrukcji. Ważne jest zaopatrzenie się w słuchawki bo rzeczywiście lepiej słychać a na dodatek nie pobudzi się okolicy.
5zł(współczesne) wyszło z około 25cm.
Z ponad 10cm(tu nie wiem dokładnie ile było bo byłem zaaferowany i nie pamiętam za dobrze) wyszła blaszka z jakiegoś kolczyka albo wisiorka, stalowa, miedziowana, średnica 14mm grubość 0,6mm.
łyżeczka stalowa (chyba chromowana-w każdym razie pokryta galwanicznie i to nie srebrem)długość około 13cm z około 30-40cm.
Ustawienia: Tryb discriminate i jak coś było niejasne to na A1 przerzucałem. Czułość 10-11. Miejsce-plaża nad jeziorem.
Pinpoint bez zarzutu, ale przydał by się pinpointer albo jakieś sitko chociaż. Na razie jestem jeszcze laikiem wiec napiszę coś więcej jak się oswoję z tą zabawą.
W najbliższym czasie sprawdzę jak się ma na militarkę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ooo... widzę że posty pojawiają się ze sporym opóźnieniem.
No cóż. Trzeba się będzie do tego przyzwyczaić ;). Zrobiłem właśnie testy w powietrzu i potwierdzają one te co znalazłem w internecie przed zakupem. 5 zł współczesne z niecałych 30cm na czułości 10. Obrączka srebrna 2,8gr śr 23mm - 25cm. Troszkę mnie zaskoczyło(niestety na minus), że na duży mosiężny przedmiot 1,1kg miseczka w owalnym kształcie 15x20cm zasięg w powietrzu tylko około 40cm. Coś źle robię, czy tak powinno być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam. Dopisuję sie do zadowolonych posiadaczy DELTY. Mam ją 1,5 roku , nie mam problemów ze wzbudzaniem się tak jak ktoś parę postów wyżej pisał, 90% chodzę na czułości 11. Porównywanie tej piszczały do kanarka 250 to , moim zdaniem, nieporozumienie. Moje ostatnie kilka wypadów z kumplem który właśnie ma ace250 , wyglądało tak że na 18-20 fantów ( kilka monet, łuski z mausera itp. jakies guziki) moje było 12-16 sztuk , a kolega 3-5 sztuk. No chyba że ma pecha. ;) Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasmi jak czytam niektore posty, nasuwa mi sie wniosek, ze to tylko sprzet jest do dupy i nie ma innych przyczyn.

a to kolor nie ten, a to to, a to sramto.

i nie ma nic do rzeczy : warunki poszukiwań, doświadczenie operatora czy obtrzaskanie sie ze sprzetem.

kanar w lesie sie nie zgubi ? uwierz mi, chyba na forum było - pokrowiec w kolorze moro, połóż go na ziemi i każ koledze szukać - powodzenia :)

złej baletnicy, to i rabek przy spódnicy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, znam gościa który z omegą wymiękał przy 250, bo miał gorsze wyniki.

i co ? miał pecha ? nie tą ścieżką szedł ?

sprzęt + operator(a nie pipa + doświadczenie + miejsce + szczęście + odpowiednie przyłożenie cewki = SUKCES

a nie bo słyszałem, widziałem i kolor nie taki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macbaton, z tego co obserwowałem to delta z cewką DD albo tą Nel o której wspomniał emisoo pozwoli Ci odczuć sporą różnicę ,przede wszystkim nie ma takiego wzbudznia jak na 8 bo jest inny plastyczny kabel, DD o Nelu nie wspominając jest sporo głębsza.
jeżeli masz możliwość dokupienia DD albo Nela do delty to nawet szkoda kasy na omegę , natomiast omega ma strojenie do gruntu a tego żadna z powyższych cewek nie zastąpi.miałem przyjemność chodzenia z wszystkimi modelami tekneticsa opróczG2 i wyłączając T2,T2ltd (bo to już inna bajka)to nie zauważyłem większej różnicy między omegą ze standardową 10 a deltą z DD , co więcej delta z DD jest trochę głębsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisoo , ciężko podać jakieś kryteria, ale moim zdaniem najkrócej jak się da te dwa sprzęty mają się nijak...T2 ltd to wyższa pólka i cenowa i możliwości i bliżej mu do F75 ltd niż do omegi... ja jednak mam omegę i to mi wystarcza-jestem bardzo zadowolony.
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytałem ...
różnica jest dość spora miedzy nimi na współczesnej jedno groszówce 5 cm w gruncie
http://www.youtube.com/watch?v=jwoCLcYxcqQ
http://www.youtube.com/watch?v=TBXtbvYfJe4&list=LLJ7JkE9yewTDMbN9eYGflDw&feature=mh_lolz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisoo a zauważyłeś taką rzecz , a mianowicie w powietrzu (wiem ,że testy w powietrzu o kant d...rozbić) omega ma dosyć marny zasięg, niejednokrotnie na poszczególne przedmioty słabszy niż delta na 8 , wiadomo ,że w gruncie nadrabia ale w powietrzu te wszystkie testy są trochę przekłamane nie sądzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze ze tak jest ...Testy powietrzne mają sie ni jak do rzeczywistość omega ma audio modulowane dalej ciszej delta nie ma tej możliwości dźwięki są słyszalne do pewnego momentu i sie urywa przest traci na głębokości...
druga sprawa cewka 8'' ma troszkę większy zasieg niż elipsa 10'' co by mogło wydawać sie inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ja sobie radzi w realu i to w dodatku na rozładowanych bateriach
http://www.youtube.com/watch?v=evPlupNo5wY
Ciekawe filmiki tego gościa , lata z wieloma sprzętami

Fajna łopatka tego gościa szkoda ze u nas nie można tego kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie