Skocz do zawartości

Teknetics Delta 4000 - wart swojej ceny?


Kamil1994

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 10 months later...
Również posiadam od jakiegoś czasu Deltę, było już wiele tematów na jej temat i naprawdę nie wiele więcej mogę dodać :)
W mojej opinii to typowy drobnicowiec, kalibrowany na monetki i z nimi radzi sobie całkiem dobrze. Z większymi przedmiotami jest już gorzej, trzeba z nią trochę polatać i nabrać doświadczenia aby rozróżnić mimo cyfrowej ID co tak naprawdę trafiło się pod cewką. Polecam użycie słuchawek z regulacją głośności, na głośniku po ściszeniu może być problem ze słyszalnością tonu który wskazuje nam przedmioty 80-99, czyli potencjalnie ciekawych monetek:)
Ogólnie ciekawy sprzęcik, w tej chwili chyba najlepszy drobnicowiec do tysiąca na rynku.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychylam sie do ypowiedzi kolegi SirBadFate ja jeszcze używam go do militarki wtedy praktycznie na wyświetlacz nie patrzę.Z dużymi przedmiotami radzi sobie dobrze i jako drobnicowiec jest dosyc głęboki a kolega
dino73 tak szybko sprzedał że nie zdążył dobrze poznac delty;)pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora ilość użytkowników narzeka na ten sprzęt ze względu na dosyć częste wzbudzanie się podczas pracy. Może Kolega Dino73 miał ten sam problem? Jeżeli tak, to wystarczyło by tylko odrobinę zmniejszyć czułość...:) Potem to już z górki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, początek z Deltą może być trudny, ale kto go dobrze pozna nie będzie skory do jego sprzedaży :)
Co do czułości, osobiście w większości używam fabrycznego 8 i wykrywacz jest stabilny, rzadko kiedy się wzbudza zjeżdżam na 7 i po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem delty przez rok czasu sprzęt super na drobnicę po którymś wypadzie coś się zepsuło i nie widziała nawet rzeczy leżących na wierzchu . Delta się wzbudza ale tylko na ustawieniach powyżej 10 a poniżej nie ma takiego problemu . Na pole moje ustawienia to 6 i wycięcie żelaza ,id bez zarzutu wiedziałem co mniej więcej mam pod cewką .Nie zgodzę się z tym że ace 250 jest lepszy ,miałem okazję porównania i delta wypadła lepiej . Żeby nie problem z serwisem który totalnie mnie olał na pewno bym nie sprzedał delty .Sprzęt łatwy w nauce praktycznie po włączeniu i przestudiowaniu na szybko instrukcji wiedziałem co do czego ,lecz praktyka to podstawa . Jeden minus delty to akumulatorek 9v który szybko pada i czasami nie wytrzymuje długiego spaceru . To chyba tyle jak coś to proszę pytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz na jakiej cewce chodziłeś? Troche się boje tego wzbudzania, chciałam chodzić na czułości przynajmniej 10 ,ale w domu po właczeniu nawet na czułości 6 wariuje i nie moge sprawdzic jaki zasieg (w powietrzu) w porównaniu z ace250 która na max czułosci nie szalała nawet w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gwarancja 5lat,a serwis kolegę olał,delta to nic innego jak produkty BH ta sama linia.
Jakość jest niska,wystarczy wziąć do ręki whitesa Prizma a Delte to delta w porównaniu do prizma wypada tandetnie.
Największa wada delty to prawie zerowy zasięg na duże aluminiowe przedmioty,dlatego ją sprzedałem a gwarancja pięcio letnia nie obejmuje wyświetlacza i marnego kabla do cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Delte z 10 calową cewką ,przy czułości 10 jest stabilna,dopiero wyżej zaczyna wariować,dodam że mieszkam w bloku.Kabel w 8 jest badziewiem ,lecz 10,11 jest sylikon.Nawiązując do postu wyżej aluminiowe przedmioty widzi bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pierwszym wyjściu w pole choć kopać sie nie dało jestem rozczarowana działaniem DELTY ,czułość na 10 i to nie wiem czy nie za dużo bo co jakiś czas pojawiały sie dziwne dzwięki. Jak na razie wole ACE 250.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw na 9 i się ciesz, że masz wykrywacz, który można ustawić na granicy czułości. Albo kup ACE i udawaj, że 100% to 100% bo producent tak ograniczył wykrywkę żeby była stabilna w 99% przypadków. To nic, że 100% to tak naprawdę 70% które jest pokazywane jako 100%. Ważne żeby klient ignorant się cieszył, bo ustawia maxa a wykrywka nie generuje fałszy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam Deltę od roku i nie mam z nią problemów. Dziwi mnie opis Kaśkaxxx, który po pierwszym razie twierdzi, że sprzęt do niczego. Nie wiem o co chodzi z tym wzbudzaniem cewki przy cułości 6? W takim razie coś jest nie tak ze sprzętem. W normalnych warunkach na niezmineralizowanej glegie fabryczna 8 jest OK. Jak zaczyna wariować, to obniżam na 7 lub 6 omijam teren i juz dalej idę na fabrycznej ósemce. Co do wycinek, to tak jak juz ktoś wcześniej pisał - wycinam żelazo i zostawiam resztę. Po jakimś czasie można się nauczuć czytać z wyświetlacza. Już teraz rozpoznaję, że powyżej 67 - do 75 będą łuski. Jeżeli do tego sygnał na cefrowym wyświetlaczu jest stabliny to juz jestem w domu. Czasem mam wrażenie, że głębokościomierz lekko przekłamuje. Czasem pokazje 3 cale a jest płytko lub pokazuje 2 cale a jest dużo głębiej. Moim zdaniem naprawdę bardzo udany sprzęt do kwoty 1 tysiąc. Co do serwisu to gwarancja obejmuje również wyświetalcz - tak miewam - bo wtedy co innego? aha, jak chodzę na akumulatorku Warta i GP 270 i nie ma problemu na 3 dniowe wypady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam wszystkich zgłębiających historię"(witam tutaj jako, że nie ma chyba tu działu przywitaj się czy czegoś takiego). Właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą Teknetics Delta 4000. Pragnę zaznaczyć, że to moja pierwsza piszczałka. Po lekturze wszystkich chyba forów zakupiłem ja i od razu także słuchawki które rzeczywiście okazały się pomocne. Wykrywacz jest bardzo prosty w obsłudze i nawet bez czytania instrukcji udało mi się go opanować ;). Oczywiście polecam jej lekturę, ale to już takie inżynierskie zboczenie, że się nie czyta dopóki się nie okaże, że inaczej się nie da ;P. Wracając do wykrywacza osiągi na plaży (na małej plaży nad jeziorem go testowałem).
Testowałem wszystkie tryby ale najbardziej przypadł mi do gustu all metals A1. Na koniec wyszło tak że chodziłem na discriminate (czułość 10 bo przy 12 fałszywych sygnałów za dużo było) i jak były jakieś dziwne sygnały przerzucałem się na A1. Potem oczywiście pinpoint i grzebanie ;).
-5zł(współczesne) wyciągnięte z ponad 20cm (leżało na płasko)
-łyżeczka stalowa pokryta (chyba) chromem około 40cm
-tarczka (okrągła ozdoba) urwana od kolczyka albo wisiorka (stalowa miedziowana) średnica 14mm grubość 0,6mm - około 15cm
do tego wpadł 1gr i 10gr współczesnych (płytko)
oczywiście na początku do tego jeszcze masa zawleczek od piwa i kapsli :P.
No i nadszedł koniec zabawy(zmierzch). Jak na pierwszy raz i godzinkę zabawy uważam, że nieźle się sprzęt spisał.
Podsumowując:
-Zasięgi całkiem przyzwoite.
-prosta obsługa
-dość pewne wskazania na wyświetlaczu
-ładny nie męczący dźwięk
-mi się podoba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie