Skocz do zawartości

Stacje kolejowe


wojtek95

Rekomendowane odpowiedzi

Może zabrzmi to śmiesznie... ale ja w ruinach podłogi starego posterunku dróżnika wyciągnąłem monetki i guzika... i sprawdzałem pobieżnie mając w zapasie 10 min czasu... ale tam wrócę :) Nie mam pojęcia skąd się tam wzięły ale były...

Co do stacji-często o różne stacje trwały walki wiec i militarka może wyjść.

Jeszcze o posterunkach czyli BW z niemiecka"-za budynkami z tyłu-powinny być śmietniczki-jeśli interesują Cie tego typu znaleziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wypatruj skarp i dolinek. Ale najczęściej na skarpach-jak się w tygodniu wybiorę to wrzuce przykładową fotke. Zawsze jakaś prosta droga od budynku na tyły lub w las.

Tu przykład-ta sama okolica-z leśniczówki i z BW:



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 00:24 08-04-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat śmietników w pobliżu stacji/posterunków...

wybrałem się dziś na imprezę, zajęło mi to niecałe dwie godzinki (żal było przy tej pogodzie w domu siedzieć :) no i drążyłem stary temat" ... w butli po winie pływały jeszcze jakieś resztki, patera cała ale też została...


Buteleczki w sumie zostały na miejscówce-zabrałem na pamiątkę po sztuce-jak ktoś zbiera-pisać-podeśle miejscówkę :)


Wybrałem sobie również te-bo małe i sympatyczne...


W środku jeszcze pachniało... korki jak nowe


Udało się nawet papier zdjąć i dojrzeć ... drzewko :)


Takie cudaki... pełne-coś w środku pływa jeszcze...


Tak to wygląda z grubsza" - nawet trafił się porcelanowy element słupa z sygnaturą...


Więcej nie wklejam bo Tyfus powie że mu Odkrycia" na Głównym robię :D
Zdrów!


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 20:51 08-04-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam miejscowość gdzie rownież była taka stacja. Kilak lat temu jakos tak ktoś tam przypadkiem wykopał rure zeliwną i później pół wsi ruszyło do akcji kopania. To była chyba stara linia odprowadzająca deszczówkę ze stacji i peronów łącznie kilkaset metrów rur żeliwnych(40zl sztuka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikpok44.
Domniemuję, że to był rurociąg łączący ujęcie wody z pompą zamontowaną w stacji wodnej. Zwykle stacja wodna znajdowała się koło wieży wodnej lub w niej samej. Takie rurociągi potrafiły mieć po parę kilometrów długości.

Pozdrawiam serdecznie i wodnie.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikpok44.
Nie wszystkie stacje posiadały stacje wodne. Zwykle spotykało się je na większych stacjach. Tu trzeba wspomnieć, że już w latach 30-tych zaczęto stosować zamiast wieżowych zbiorników wodnych, urządzenia hydroforowe. W związku z tych zdarzało się, że wieże wodne rozbierano. O ile wiem rurociągów raczej nie wykopywano, ze względu na koszta. Tak więc można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że rurociągi dalej leżą w ziemi.

Pozdrawiam serdecznie i ziemsko.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dzisiejszym wypadzie na stacje raczyłbym stwierdzic, że lipa. Ciekawostka tylko to dwa odcinki szyn, 8- i 11-metrowe (sądząc po sygnale) w rowie za peronami. Z wiadomych względów zostały w glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się niektórzy pytają się czy się opłaca przeszukać np. stację kolejową?? Każde miejsce jest inne i nie da się powiedzieć co tam może być. Taki urok tego hobby ,że się coś znajdzie albo i nie.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie