Skocz do zawartości
  • 0

siekierka


artur23_2005

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie, to sugerowałbym że jest to naczynie użytkowe z okresu XV - XVII wiek, aczkolwiek może to być już połowa XIII wieku. Naczynie nie było lepione, wyrób na kole garncarskim. Nie wydaje mi się żeby był tam tłuczeń granitowy dodawany do gliny. Raczej mokra glina + piasek, czyli naczynie byłoby formowane na kole garncarskim. Ponieważ wprowadzenie piasku powodowało że garncarz nie kaleczył rąk. Ornamentyka naczynia - linie poziome ( to tez pasowałoby do tego okresu). Funkcja najprawdopodobniej użytkowa - kuchenna.
Aczkolwiek mogę się mylić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co było w garnku.Garnek został znaleziony przeszło 50 lat temu przy budowie domu.Z tego co wiem do było ich wiecej,ale co sie znimi stało to nie mam zielonego pojecia.Siekierka jest z innego miejsca.Także z wykopu pod dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, oficjalnie powinno to być zgłoszone podczas budowy domu do Konserwatora Zabytków, zaraz wpadli by archeolodzy, ale niektórzy uważali i uważają to za niepotrzebne. Budowa się wydłuża, a beton stygnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie