Skocz do zawartości
  • 0

Beret z wyszywanym orzełkiem


bandurka1945

Pytanie

Witam, dziś wpadł mi taki beret, brak sygnatur i pieczątek, jedynie metka Berlińskiego domu towarowego KaDeWe, beret wykonany ze skóry, na nim przyszyty wyszyty bajorkiem orzełek w koronie, czy ktoś pokusi się o wydatowanie??? dzięki za wszelkie info zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kaufhaus des Westens - zniszczony w czasie wojny i ponownie otwarty w 1950 r. I chyba po tym roku ten beret należy datować. A orzełek przyszyty późnij, niefachowo. Może był potrzebny jakiemuś weteranowi na obchody rocznic. Wg mnie beret i orzeł to dwie różne rzeczy.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wpadł mi taki beret, brak sygnatur i pieczątek, jedynie metka Berlińskiego domu towarowego KaDeWe, beret wykonany ze skóry, na nim przyszyty wyszyty bajorkiem orzełek w koronie, czy ktoś pokusi się o wydatowanie??? dzięki za wszelkie info zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem takie info od kolegi Ryszarda który kolekcjonuję orzełki Orzeł wykonany jest z materiałów współczesnych / bajorek i podkładka /. Może to być beret kombatancki, czyli taki na uroczystości rocznicowe itp. Kolor beretu wskazywałby na formacje pancerne" dzięki za wasze wypowiedzi zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie