Skocz do zawartości
  • 0

zacisk/okucie


samter

Pytanie

Witam, kiedyś wykopałem taki przedmiot, wykonany jest z miedzi lub mosiądzu, sygnowany rombem. Widziałem podobny przedmiot kilka lat temu na forum, ale nie mogę znaleźć wątku. Ciężko stwierdzić co to jest, niektórzy mówią, że jest to zakończenie taśmy parcianej od Maxima, znalazłem to na terenie, na którym nic się w czasie wojny nie działo. Przeglądając książkę dla elektryków widziałem podobny przedmiot, służący do zaciskania przewodów, jednak w okolicy nie ma żadnych linii napowietrznych, teren praktycznie dziewiczy. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się to jutro znaleźć w szpargałach i dać lepsze fotki, jeśli dobrze pamiętam to miało to ok. 10cm wysokości. Jutro zmierzę dokładnie. Teren nie wskazywałby na militarne pochodzenie, ponieważ jest bardzo na uboczu, wokół bagna, knieje itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś wykopałem taki przedmiot, wykonany jest z miedzi lub mosiądzu, sygnowany rombem. Widziałem podobny przedmiot kilka lat temu na forum, ale nie mogę znaleźć wątku. Ciężko stwierdzić co to jest, niektórzy mówią, że jest to zakończenie taśmy parcianej od Maxima, znalazłem to na terenie, na którym nic się w czasie wojny nie działo. Przeglądając książkę dla elektryków widziałem podobny przedmiot, służący do zaciskania przewodów, jednak w okolicy nie ma żadnych linii napowietrznych, teren praktycznie dziewiczy. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie