Skocz do zawartości

Niemieckie odznaki bojowe


R51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

podobny proces utleniania się odznak dobrze widać na przedstawionej odznace pancernej kol.abcd taki proces jest naturalny,falsy posiadają totalny odlany proces utleniania dokładnie wpisany w odznakę medalu.tego nie było medal jest i powinien być gładki,jak przebywał np.w wilgoci z biegiem lat powstawały grudki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym raczej forum identyfikacja". Zbyt mało jest zbiezności z odznaka z czapki niemieckich strzelców górskich wprowadzonej w 1944 roku. Symbolika nie wskazuje na niemiecką wojskową, choć są takie rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że chłopaki byli szybsi i już pokazali swoje tarcze krymskie ja pokażę swoje skromne osiągnięcia w tej dziedzinie. Z tą połówką w wersji cynkowej wiążę się metafizyczna historia:
Otóż śniło mi się że kopałem w lesie i szpadlem przywaliłem w tarczę krymską przecinając ją na pół. Obudziłem się i poszedłem do lasu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy na środku leśnej ścieżki wykopałem... połówkę tarczy, która przyśniła mi się minionej nocy.
Ad rem...
7 czerwca 1942 roku ustaniowiono tarczę krymską (Krimschild). Noszona ona była na lewym ramieniu i przysługiwała za:
- służbę na Krymie przez co najmniej 3 miesiące
- udział w większej bitwie na terenie Krymu
- rany poniesione podczas słuzby na Krymie
- wyróznienie się w walkach na półwyspie
Wydano koło 150- 250 tysięcy sztuk tego odznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winterschlacht im Osten 1941/42 tez się pojawiły więc nie pozostaje dłużny...
Medal ustanowiony 26 maja 1942 roku po szokujących przygodach, jakich doznali Niemcy na froncie wschodnim zimą 1941/42.
Wydawany był żołnierzom i cywilom, którzy w okresie od 15 listopada 1941 roku do 26 kwietnia 1942 roku przebywali na pierwszej linii frontu wschodniego i spełnił jedno z kryteriów:
- 14 dni walki, lub 30 wylotów bojowych (Luftwaffe)
- 60 dni służby bezspośrednia na linii frontu
- Praca na terenie okupowanego terytorium Rosji
- Śmierć (medal odsyłano rodzinie)
Medal powszechnie nazywano medalem mrożonego mięsa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie