Skocz do zawartości

Zbrodnie wojenne podziemia antykomunistycznego/niepodległościowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Przestań tu Rysiu rozgrzeszać i rozmywać odpowiedzialność swoich ulubieńców bo pewnych sprawek niczym nie rozgrzeszy się. Choćby cały IPN na głowie stawał.
A o napadzie na PGR 8 września 1953 r. w Ławsku celem rabunku wypłat zapomniałeś ?? Czy Plutonowy Czaplinda padł jako ofiara walk z Podziemiem czy jako ofiara napadu rabunkowego ? Bo według mnie jako ofiara napadu rabunkowego.
Po drugie jakiekolwiek akcje polegające na wyłapywaniu i mordowaniu kobiet pod pretekstem że pracuje w UBP - No to sprzątaczki też trzeba było rozstrzeliwać.
Bandziorstwo trzeba tu nazywać po imieniu

Ps. podobny numer z ostrzeliwaniem autobusu popełnił Wilczur" pod Marculami. I było to podstawą KS - jakiego dostał.
Dla ułatwienia: nie znajdziesz tego w żadnej literaturze, wszystko powiedział mi wnuk Wilczura" i pokazał mi kopię aktu oskarżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(aczkolwiek znaczna ich część tak)

Tak ? to proszę pracę badawczą na ten temat, ankiety personalne MBP, spis tajnej i wyszkolonej agentury w porównaniu do pełnej listy wszystkich sklepowych i konwojentów i konwojentów - milicjantów z pierwszej połowy lat 50'.

Z chęcią zobaczę wyniki. Na razie to cytując ciebie coś i gdzieś". Konkrety Panie Rycho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer - póki co to ja prezentuję tu jakąś wiedzę i piszę o jakichś faktach - w przeciwieństwie do Ciebie. Ty tylko powtarzasz zasłyszane gdzieś historie i to jeszcze w sposób pasujący raczej do przysłowiowej ,,baby z magla lub , jak już pisałem metodami Radia Erewań.

O niczym nie zapomniałem, bo o Ławsku np. mowy wcale nie było - odniosłem się jedynie do twojego wpisu, który świadczy jedynie o tym, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz i może czas byś to sobie uzmysłowił .( wpis twój o Puchałach też Cię kompromituje). Jesteś dla mnie typowym przykładem ,,paszczaka" - tzn stworzenia charakteryzującego się jedynie wielkością paszczy i umiejętnością kłapania nią.

Po co Ci prace badawcze skoro i tak ich nie czytasz , bo Ty po prostu wiesz wszystko - jak nie przymierzając moja teściowa co jak mawia mój teść ,, w d... była i g... widziała, ale ma coś do powiedzenia na każdy temat ( i zazwyczaj bez sensu i składu).

ps. Chętniej niż na literaturze bazuję na źródłach oryginalnych, a co do tego, co Ci powiedział wnuk ,,Wilczura" to mam nadzieję, że czynił to z własnej woli , a nie np z powyrywanymi paznokciami czy odbitymi piętami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer i jeszcze jedno - to jest wątek , który jeden z kolegów specjalnie stworzył chyba z myślą o Tobie -byś mógł wskazywać zbrodnie popełnione przez podziemie - a Ty co ? - ciała dajesz !!!
Pisz chłopie, podawaj daty, fakty ofiary i zbrodniarzy a nie marnuj czasu na przepychanki ze złośliwym, pyskatym i bezczelnym reakcjonistą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychu, widze ze prawicowi ludzie zwalczajacy lewicowcow staraja sie w slowach i metodach przescignac tych ktorych zwalczaja, juz raz zalecalem Ci przeczytanie tego co piszesz, Twoje samouwielbienie jest .............Potrafisz pieknie wytlumaczyc, ze podwladni czasem przeginali i czasem kogos tam sobie zastrzelili,ale to ci ze strony ktora ktora jak widze jest ciebie najbardziej prawa i wiarygodna choc sam przyznajesz ze zabojstwa kobiet , nawet tych w ciazy sie zdazaly.Natomiast drugiej stronie nie darujesz zlamanej w plocie sztachety.Sam przyznales ze prawa strona jest Ci bardziej bliska, wiec jeszcze raz sie powtorze , nie stac Cie na obiektywizm, negujesz co pisze acer, moze podasz zrodla, tytuly opracowan, z ktorych czerpiesz wenne do pisania tak dlugich postow.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cairo, a ja myślałem, że choć raz w temacie się odezwiesz a nie ad personam , ale cóż skoro wolisz lub umiesz jeno robić mi wytyki co do mojej pychy i prawicowości, to co ja mogę.

Mogę napisać jeno, że bzdury piszesz, a raczej przepisujesz i acer bzdury pisze, co wykazałem już kilkakrotnie .Nie zauważyłem żebyście choć wspólnymi siłami napisali coś, co miałoby ręce i nogi i odpowiadało choć troszkę prawdzie historycznej.Potraficie tylko ujadać na temat przekłamywania historii po 1989 roku, akle juz przykładów czy konkretów podać nie potraficie ni hu..hu.

Wenę do pisania tak długich postów czerpię ze spożywanego w ilościach przemysłowych spirytusu drzewnego zaprawionego sproszkowanym muchomorem sromotnikowym z dodatkiem naparu z z brwi Leonida Ilicza Breżniewa na bazie łez Nadieżdy Krupskiej i odcisków nauczyciela ludzkości Józefa Wissarionowicza .

Mogę podawać źródła i sygnatury, choć jak zauważyłem tutaj to dość rzadko się zdarza (ale skoro jest zapotrzebowanie to się poprawię). Generalnie w swej pracy posługuje się dokumentami zgromadzonymi w :
1.IPN ( akta KSL, WSR, opracowania, charakterystyki, meldunki wytwarzane przez UB, SB, MO i KBW)
2. Archiwum Akt Nowych ( materiały dotyczące PPR, PZPR ,oraz podziemia wytworzone przez np. zakład historii przy KCPZPR)
3. Archiwum WP w Rembertowie
4. Archiwum Policji ( Muzeum Policji w Warszawie)
5. Archiwum WOP w Szczecinie

Korzystam także z literatury wytworzonej przed i po 1989 roku - tytułów nie wymienię ale jest tego ponad 200 sztuk

To tak w skrócie o moim warsztaciku, a jaki jest twój ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nietwierdzilem ze posiadam jakas wiedze w temacie , ja tylko z boku sie przygladam , a moze twoj drugi nick to bandolero? jakos dak ze wzgledu na jadowitosci i zafascynowaniem smiecmi z IPN mi sie skojazylo.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu doszlismy do pytania ktore Ci zadam , a ja zadaje sobie od dawna , dajesz wiare tym smieciom zgromadzonym w IPN a zabranych z placowek MO,SB,itp? Przeciez w/g Ciebie itp. historykow" to bylo stado mordercow,klamcow, zdrajcow, i ty dajesz wiare tym papierom? Wiem, wiem, wszystkie teczki sa prawdziwe oprocz jednej.
Pozdrawiaqm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie", ta, he, he - ja napisałem o kilku znanych przypadkach które zostały między innymi potwierdzone przez sprawców w ich własnych pamiętnikach.

Jutro sobie sięgnę do pewnego monumentalnego dzieła IPN ( tak wielkiego jak Księga Pamięci Poległych Funkcjonariuszy..) I tam sobie zweryfikujemy :))


Na razie od mistera Rycha dowiedzieliśmy się, że większość sklepowych i konwojentów to byli agenci UB :))))
Pomimo zareklamowanego przez siebie materiału archiwalnego - nijak potwierdzenia tezy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie