grzeb Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Szukam informacje o walucie nazywanej złote węgierskie" (skrót zł.w., zł węg.), stosowanej na polskich ziemiach.
8total4 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 doprecyzuj o jakie lata chodzi..w XIV/XVw, zapewne chodzi o równowartość dukata węgierskiego, który był bardzo powszechny na ziemiach polskich w tym okresie.pozdrawiam.
grzeb Posted December 14, 2009 Author Posted December 14, 2009 Do 8total4: przepraszam, że nie podałem okresu, o jaki mi chodzi. Są to pierwsze lata XVI wieku i dotyczą terenów ówczesnego powiatu nakielskiego.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.