Skocz do zawartości

FT 17 - nasz czy francuz?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak nasz...

Ładne zdjęcie, nie mogłem się powstrzymać przed zamieszczeniem tutaj (spiratowałem je z http://www.militaria-fundforum.de/thread.php?threadid=6917&sid=9a46b68bc8dd91ea0ebc894916197b20 )

Pzdr,

jotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W polu" to on nie jest, tylko na drodze ;-)
A poważnie: będę się upierał przy swoim, głównie ze względu na numer rejestracyjny, który wygląda dobrze" tak pod względem wartości jak i kroju cyfr.
A może ktoś ma zdjęcie tego samego wozu zrobione przed wojną?
Co do pola: nie jest to pierwsze zdjęcie polskiego FT-17 porzuconego/utraconego podczas odwrotu na drodze.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to nasz FT - miały numery 1001-1112, więc...

Przy okazji: czy ktoś dobry mógłby mi podesłać zdjęcia polskich FT-17 z ebaya, bo mi przepadły?.. (i jeszcze C4P z armatą 120mm i Citroenów-Kegresse... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!
1 to chyba był francuski.
Z jakiego źródła są te ładne stare zdjęcia 1m i 2m?

O ile pamiętam, były jeszcze ze dwa czy 3 ujęcia FT-17 na drodze, opisane jako polski i 1 lub 2 Citroeny-Kegresse - czy jeszcze ktoś je wstawi dla wspólnego pożytku? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie FT-17 z zamieszczonych przez Omi30 to ewidentny francuz, podobnie to pod Citroenem.
Co do starych zdjęć, to grupowe pod mostem przedstawia prawdopodobnie ćwiczenia na poligonie w Biedrusku przy moście przez Wartę łączącym Biedrusko i Promnice.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie