Jump to content
  • 0

do znawców mundurówki caratu


jack18

Question

Posted

Witam, mam ofromną prośbę do znawców tematu : Mundur carski.
To ułatwi mi eliminacji zdjęc rodzinnych mojego teścia. Tzn. może być to pradziadek teścia który w armii carskiej przesłużył conajmniej 15 lat.
Z tąd moje pytania.
1. Czy to mundur carski?
2. Jak tak, to pewnie stpień praposzczyk" czy jakoś tak?
3. Jak carat, to może jaki wzór munduru? do określenia jakiegoś okresu czasowego.
4. może coś na temat pasa, szabli, pewnie szaszka"
5. mile widziane wszelkie sugestie.
pozdrawiam i dziękuję z góry.

11 answers to this question

Recommended Posts

Posted

Witam, mam ofromną prośbę do znawców tematu : Mundur carski.
To ułatwi mi eliminacji zdjęc rodzinnych mojego teścia. Tzn. może być to pradziadek teścia który w armii carskiej przesłużył conajmniej 15 lat.
Z tąd moje pytania.
1. Czy to mundur carski?
2. Jak tak, to pewnie stpień praposzczyk" czy jakoś tak?
3. Jak carat, to może jaki wzór munduru? do określenia jakiegoś okresu czasowego.
4. może coś na temat pasa, szabli, pewnie szaszka"
5. mile widziane wszelkie sugestie.
pozdrawiam i dziękuję z góry.

Posted
wedle mojego teścia jest to raczej jego pradziadek, który zmarł z przyczyn naturalnych w 1920 roku. może krój munduru coś pomoże, rozmiar pagonów itp.
ps. sory za błędy - orty - piszę tylko przy kiepskim oświetleniu monitora.
Posted
wiem już dużo dzięki kolegom ale proszę o jakieś dane odnośnie wzoru muduru a także pagonów, przeczytałem że były reformy w armi carskiej - chodzi mi o to czy możliwe jest czy to zdjecie jest z przełomu lat 80 - 90 XIX wieku ponieważ wiek, data smierci i inne dane mówią że pradziadek teścia mógł w tym okresie służyć w armi carskiej - okres pierwszej wojny nie wchodzi w rachubę.
dziękuje i pozdrawiam.
Posted
ps.teść za młodu miał jakieś odznaczenia po pradziadku, mówi, że raczej odszedł ze służby wojskowej po jakiejś wojnie w okolicach 1905 roku, za swoje zasługi za wieloletnią służbę otrzymał aktem nadania od cara ziemię na terenie obecego powiatu sokólskiego, (byłe województwo białostockie).
Posted
Na tej stronie są dwa mundury podobne do tego ze zdjęcia, jeden jest z bardzo podobnymi pakonami i jest opisany Jako Полевая гимнастерка прапорщика".
http://ww2.ru/store/section.php?SECTION_ID=2856&PAGEN_1=4

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information