Skocz do zawartości

Powojenne katastrofy lotnicze


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd mi się przyznać, ale nie potrafię określić czy to był nasz /IL/ pilot /raczej nie/, czy dębliński, czy fabryczny" mielecki. Sprawa była jakoś, odgórnie" wyciszana.
Sobota nie daleko!!!
Pozdrawiam
GW
Osobiście obstawiam" mieleckiego!!! ale to tylko dywagacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
NIe przypominam sobie, żeby na Irydzie zginął jeszcze ktoś z Dęblina, wyłączając wyżej omawianą katastrofę.
Ps Panie 41pp, a co z projektem samolotu o nazwie Skorpion" (jak dobrze pamiętam). Taki piękny plakat tej maszyny wisiał kiedyś u mnie w pokoju;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panie zmija, mam mat /na razie/, rozmawiałem przed chwilą z JMK, nie może sobie przypomnieć tego wypadku!!! Komuś bezpieczniki pamięciowe" nawaliły, albo Jemu, albo mnie!!
Będę drążył" dalej.
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł, ogólnie fajny, chodź pisany raczej przez marketingowca", szczególnie spodobało mi się określenie; ozbieżności" w protokole powypadkowym!
No i te dane, o zdolności akceleracyjnej motorków serii K, 7,5 - 8 sek, osiąganych chyba tylko jednorazowo po zdjęciu" wszystkich ograniczników, albo nie od biegu jałowego".
No i jeszcze jedno, ale to nie moja działka system Sagem, próbowano, ale nie wdrożono, zresztą na którejś fotce widać napis, Sexstant bo zdecydowano zmienić dostawce, właśnie na firmę Sextant. Przyczyn decyzji nie znam, ale to kompletny OT!
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytas to nie do końca tak;
,,,,,,chyba pozostal w postaci drewnianej makiety i zrobilo pffffff...
Ulecialo powietrze z decydentow.",,,

Dyrekcja zatrudniła specjalnego artystę rysownika, który wykonał szereg kolorowych malowideł sterowca, chyba w pozłacanych" ramach.
Ozdobiły okolicę gabinetów dyrekcji. Jako przyszły, wiodący produkt!
Może to nie takie głupie, może te gazy odlotowe" jako lżejsze od powietrza mogły posłużyć do napełnienia w/w statku powietrznego!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały komplet awioniki Sagem z Irydy jest teraz w posiadaniu Centrum Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i niedługo będzie stanowić pomoc naukową. Do tego trzy płatowce (dwa w Chełmie przy ul. Wojsławickiej i jeden w obiektach Szkoły w pobliżu lotniska w Depłutyczach). Następny kadłub Irydy widziałem w kącie hangaru Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.
Jak się dobrze postaram, to ściągnę jeden płatowiec na lotnisko w Radawcu ;-)
Makieta Skorpiona" niedawno była wystawiona na Allegro. Kosztowała 10 tys. zł. Nie stać mnie było ;-)
Pozdrawiam - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kopii doprecyzować" o co chodzi!!
My podchodziliśmy od południa, a katastrofa, była po stronie północnej pasma Police!
A te 20m, to co???
Do tej pory byłem przekonany że, pasmo Policy ma grubo ponad tysiąc metrów średnio"!!!
UE zmieniła długość metra, nic o tym nie wiedziałem!!
Upraszam o szczegóły, bo ostatnio nie oglądam telewizorni.
I jeszcze jedno gdzie napisałem, Sidzina Szkoła!!
Bo nie łapię!
Serdecznie Pozdrawiam.
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsowości tam - składają się z przysiółków
Sidzina skłąda się z kilku wzajemnie oddalonych
Centrum to Sidzina Dąb
Tamten z którego wchodziliście nazywał się Sidzina PDWD lub Szkoła


20 metrów os szczytu

http://www.skawica.yoyo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=61
i pedeefy z linku do artykułów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szarubek, podziwiam zapał i szczerze życzę powodzenia ! Ja ze swej strony, postaram się odnaleźć ten lok elektronicznych ograniczników" /analogowy/, jeszcze parę lat temu, gdzieś mi się poniewierał po piwnicach!
Byłby do kolekcji!
Pozdrawiam.
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Obidowiec, na razie poszedł w odstawkę"!?
Tak jak inne wypadki liniowców komunikacyjnych.

No to może z innej eczki":
Katastrofy polskich pilotów AGRO", wiadomo większość poza granicami; PRL/RP.
Wiem że, było tego dużo??
Ale może ktoś z Kolegów coś wie!! i się podzieli wiedzą?
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie