Skocz do zawartości

Rozpoznawanie zakopywanych rzeczy


spid3r

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh a wy nadal o tym samym
jak masz działkę zalesioną i starasz się o pozwolenie na budowę i dostajesz zezwolenie na wycięcie części własnego lasu (co sam kiedyś uzyskałem) pod budowę, to każdy ma gdzieś ile lat ma tam pojedyncze drzewo, tylko daje zezwolenie i tyle.
A ty sobie wycinasz tyle ile potrzebowałeś i masz wolny plac a do tego drewno do budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nie spać po nocach (spid3r), bo myślisz,że pod tym dębem jest coć cennego, to bierz siekierę i wytnij parę korzeni. Drzewo takie jak dąb ma korzenie porównywalne do korony, więc wycięcie paru na pewno mu nie zaszkodzi, a ty będziesz miał spokojną głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są kamienie to pewnie taki śmietnik koło pola to jest, stara blacha od czegoś, lemiesz, kamienie zebrane na kupę pod drzewem rzucone, już kilka takich spotkałem miejsc. I tu obecność tych kamieni mi mówi, że nie warto się męczyć. Gdybym ja coś zakopał to bym tego nie przywalał niczym, bo i wykopać być może bym musiał szybko, po ciemku, w każdym bądź razie po co by sobie utrudniać życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykrywacz okazuje się za mało użyteczny, to postaraj się o laskę glebową i pomoc kolegi. Aha! zjedzcie obfite śniadanie, bo siły będzie potrzeba co niemiara. Jeśli zacznie iść naprawdę ciężko, przerwij wiercenie i uderz w laskę młotkiem od góry z wyczuciem i delikatnie. Głuchy i miękki odgłos, to może być korzeń lub jakieś drewno (np. skrzynia, komora). Gdy laska oddaje", to może być kamień lub metal. Nie próbuj tylko wbijać laski, bo ją zniszczysz. Po wyjęciu oceń co w glebie piszczy", tzn. co zawiera próbka.
Jeśli to drzewo żyje, to wypróbuj najpierw wszystko co możliwe aby to życie zachować.
No i powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Witam, w ramach odpowiedzi co tam było gdyby to kogoś interesowało. Otóż jak wielu mówiło blacha, pod blacha dwa słoiki stłuczone - puste, nożyk spróchniały od rdzy. Korzenie nie uszkodzone obkopałem wokół jak się dało. Niestety lipa po raz kolejny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie