Skocz do zawartości

�aczęło się w Polsce" - dokumenty z lat 1938-1946 w Iluzjonie


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Mniemam że kogoś zainteresuje :D
Filmoteka Narodowa zaprasza na kolejny pokaz specjalny zrekonstruowanych dokumentów filmowych z lat 1938-1946 wydanych na płycie DVD pt. "Zaczęło się w Polsce. Wydanie przygotowane zostało przez Filmotekę Narodową oraz Narodowe Centrum Kultury z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Seans odbędzie się najbliższą sobotę - 3 października 2009 roku o godzinie 19.00 w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej (budynek Biblioteki Narodowej), Al. Niepodległości 213 w Warszawie.

Wstęp na pokaz jest wolny."

pozdro Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whatfor- a nie wiesz może dlaczego tylko 1000 i w zasadzie niedostępnych szaremu zjadaczowi chleba?
Zwłaszcza, że Jako Państwowa Instytucja Kultury Filmoteka Narodowa podlega Ministrowi Kultury i w ok. 50% jest finansowana ze środków budżetowych ministerstwa.". To ja chętnie dołożę parę złotych i swój prywatny egzemplarz nabędę :-)

Oczywiście- wiem, mogę sam języka o źródła zasięgnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku Śniegu - nie wiem za jakich powodów wykonano jedynie serię limitowaną, która, jak znam życie, już wylądowała w wielu szkolnych szafach... Niestety, w III RP dostęp na Naszej historii jest właśnie limitowany - patrz: publiczne" kanały typu TVP Historia - nieosiągalne dla 80% widzów w kraju, pory emisji programów historycznych w Jedynce i Dwójce to skandal [wtorek, godz. 1:35] itd.
W tym samym czasie minister edukacji drastycznie obcina liczbę godzin historii, zwiększając WF. Teraz dzieciaki będą się uczyły historii Polski tylko do roku... 1918. I tak się sprawy mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie