Skocz do zawartości

Katyń


jc1234

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram. Niestety zamiast sprawnie nakręconego, poruszającego filmu wyszedł przepłacony teatr telewizji z kartonowymi postaciami i nudną narracją. Ale podobnie jak w przypadku filmu o Popiełuszce, czy Janie Pawle II, kto krytykuje Katyń" jest z pewnością komunistyczną czerwoną świnią i można go uznać za narodowego zaprzańca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne narzekactwo jest główną cechą Polaków, zdążyłem przywyknąć...
Nie jestem entuzjastą pana Wajdy którego ojciec Jakub Wajda podobno zginął w Katyniu ale po wielu latach od tej bezprzykładnej zbrodni ktoś zrobił wreszcie film o tamtych wydarzeniach i ludziach.

Nieważne czy dobry czy zły , czy się komuś podoba czy nie, powstał i JEST.

W miarę sprawnie przedstawia tło i fakty.
Jeżeli komuś się nie podoba i woli pospać albo mam talent" to jego sprawa lub niech zacznie zbierać fundusze na lepszy od tego.
Z tym że zanim pan Wajda i jego kumple nie odejdą na łono Abrahama jest to raczej niemożliwe ale nikt nie jest wieczny...trzeba cierpliwie czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest dobry czy zły właśnie jest bardzo ważne. Całkowicie odrzuciła mnie teatralność, wręcz sztuczność, opatrzone gwiazdy" (Małaszyński itp), porwana narracja, postacie pojawiające się nagle ni z gruch ni z pietruchy... Jedynie zdjęcia i muzyka wytrzymują krytykę. Reszta to popelina, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, powtarzam dla mnie film o niczym i przedstawiający cokolwiek sfałszowany obraz rzeczywistości.

Chaotycznie nakręcony-zmontowany, przedstawiający tylko jedną stronę. Jakaś zamotana retrospekcja, bohaterowie pojawiają się jak diabełki z pudełka ( Chyra vs Ostałowska ).

Mamy tylko tragiczny los oficerów" ( w zasadzie przemilczany temat KOP, policji, ... ) i ich rodzin. W tle ci źli berlingowcy i propagandowe wypowiedzi spikera.

O wartości historycznej nie wspomnę- nie będę cytował opisu transportu spisywanego przez Żmijewskiego. Scena egezkucji też wygląda jak żywcem przepisana z podręcznika ( choć nie wyjaśniono dlaczego jednemu szynel na głowę, innemu tylko sznur, a kolejny ylko" z przyłożenia.
Szkoda również, że nikt nie wspomniał o jedynej kobiecie- ppor Janinie Lewandowskiej.

Tak na szybko i chaotycznie.

PS Co nie zmienia faktu, że tragedia która musiała być sfilmowana i wymaga przypomnienia lub uświadomienia. Nie dziwię się jednak, że film miał średnie recenzje i nie spotkał się z zachwytem na Świecie.
Inna sprawa, że Wajda chyba tylko takie pompowane filmy potrafi ostatnio obić".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie