Skocz do zawartości
  • 0

problem z kolbą mauser


archeo

Pytanie

witam!
mam taki problem posiadam dwa destrukty w zniszczonych kolbach obydwa to mod.98. jeden z prostym drugi z łamanym zamkiem. zakupiłem kolbę na allegro z głęboką stopką i okazuje się że prawie wszystko jest ok po za przesunięciem nakładki o 1cm w stronę przodu /wygląda jakby środkowa część ze szczerbinką była dłuższa o 1cm/. czy wie ktoś jak określić dokładnie na czym te różnice polegają? chciałbym jak najwierniej odtworzyć te mausery, tak więc obcinanie nakładki o 1cm jest możliwe acz ostatecznością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtych caszach wystarczyło dać na litra wódy aby stać sie posiadaczem magazynu ,...wystarczyło poszukać i zapzryjazniś z komunistami:):):):):):): PZDR ALL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałem się dokładnie to kolba jest krótsza od moich zniszczonych o 1cm, a nie lufa za długa. mimo to wszystkie żłobienia w drewnie pasuja idealnie, oczywiście po za nakładką górną /jej przesunięcie/. zna ktoś może jakąś dobrą stronę z opisem gdzie można znaleść rodzaje stosowanych kolb i jakie miały różnice, mogą też być tytuły książek traktujące o mauserach produkowanych na świecie i rodzajach detali je różniących. dodam tylko że odydwa moje mausery są niemieckie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty masz starsze mausery (jeszcze ten prosty zamek), a ta kolba jest od 98K, lub KAR-98K, czyli od późniejszego modelu.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie po to jest AMW

a tak na marginesie:
niszczenie wojskowego dobra może mieć uzasadnienie ekonomiczne. Chodzi o niedestabilizowanie rynku. Jednak przy PRL-owskich niedoborach takie zagrożenie nie istniało nawet w teorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo tych kolb z allegro!czy to naprawde są orginały?? wyprodukowane podczas IIWŚ!??? Czy poprostu jakies powojenne wersjie....skad one sie zachowały w jakis magazynach az do tej pory!!!!!!!???Sam sie zastanawiam na kupnem kolby do mausera 98k...ale czy warto,czy to nie kit!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak celty w Łodzi i wiele innych. Podobno w magazynach naszych jest trochę mauserków i to nawet polskich. Ale kiedy wyjdą, to trudno się domyślić.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem: był pełen magazyn i przyszedł rozkaz opróżnienia, więc wrzucili wszystkie na stos (z wyjątkiem kilku, co się zawieruszyły) benzynka i zapałki. Podobno niezbyt dobrze się paliły.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda komentować.......
Wojsko wszystko niszczy. Słyszałem o cietych nowych mundurach, stosach nowych butów z poodrąbywanymi przodami.
W końcu pieniądze podatników, weźmie się nowe......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wojsko robi z magazynowymi kolbami itp to karzdy chyba wie , ja sam spotkałem kogoś kto palił kolbami od kbksów , a przecież napewno ktoś by to chętnie kupił . Po prostu jedna wielka głupota .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie