Skocz do zawartości

ACE 250 vs. Rutus Proxima na kolorową drobnicę


EnemyofGod

Rekomendowane odpowiedzi

jeden czy 2 wypady o niczym nie swiadcza. Tez często chodze z kolegą ktory lata z kanarkiem ja z Xterka , wczesniej garetem gti i bywalo ze on czesto mial lepiej, wiecej. Takie nasze hobby, sprzęt powinien byc uzupełnieniem. A w te zasięgi mityczne na kolorze osobiscie tez nie wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę z czułością 39 dyskryminacja -30 przeważnie ale jak jest zupełnie mało smieci(las, niektóre łączki, nieużytki) to praktycznie chodze na -70 a nawet ją wyłączam wtedy dopiero sie zaczyna kopanie głebokich dołków na kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

kilka sprawy :

- częstotliwość najlepsza to 6622 Hz czyli środkowa. Im dalej od środka tym wykrywacz ma gorsze warunki pracy.
- strojenie do gruntu powinno się wykonywać w rozsądnej odległości od innych pracujących wykrywaczy( np. 15 kroków )


pozdrawiam . RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario22 (20 / 7) 2009-09-03 21:55:24

Witajcie odkrywcy chodzilem z Ace 250 ok 5 miesiecy i jak rzucilem luske na sciernisko zeby sprawdzic czy ja znajdzie to mnie szlak trafil bo nie poradzil sobie wykrywacz ale sprzedalem i posiadam od 3 dni rutus proxima to naprawde jestem zaskoczony jego zasiegiem muwiac szczeze jeszcze nie wiem o co w nim chodzi ale dzisiaj mnie zaskoczyl w miejscu gdzie szukale ace 250 niby nic wiecej nie bylo a rutus znalazl klamre i guziczek..."

A nie prosciej bylo od razu napisac ze albo miales uszkodzone ACE albo nie umiales Darretta ustawic ?
Nie spotkalem jeszcze takiego co by luski nie widzial, najwyzej o niej nie powiadamia jesli tak mu kaze wlasciciel :)

jestem zaskoczony jego zasiegiem muwiac szczeze jeszcze nie wiem o co w nim chodzi"

O to wlasnie swiadczy o doskonalej podstwie do wydawania opinii :)

w miejscu gdzie szukale ace 250 niby nic wiecej nie bylo a rutus znalazl klamre i guziczek..."

No toz pisalem ze miales albo uszkodzone ACE albo kompletnie nie umiales go ustawic co wydaje sie nie do wiary aczkolwiek mozliwe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario22 (20 / 7) 2009-09-03 21:55:24

Witajcie odkrywcy chodzilem z Ace 250 ok 5 miesiecy i jak rzucilem luske na sciernisko zeby sprawdzic czy ja znajdzie to mnie szlak trafil bo nie poradzil sobie wykrywacz ale sprzedalem i posiadam od 3 dni rutus proxima to naprawde jestem zaskoczony jego zasiegiem muwiac szczeze jeszcze nie wiem o co w nim chodzi ale dzisiaj mnie zaskoczyl w miejscu gdzie szukale ace 250 niby nic wiecej nie bylo a rutus znalazl klamre i guziczek..."

A nie prosciej bylo od razu napisac ze albo miales uszkodzone ACE albo nie umiales Darretta ustawic ?
Nie spotkalem jeszcze takiego co by luski nie widzial, najwyzej o niej nie powiadamia jesli tak mu kaze wlasciciel :)

jestem zaskoczony jego zasiegiem muwiac szczeze jeszcze nie wiem o co w nim chodzi"

O to wlasnie swiadczy o doskonalej podstwie do wydawania opinii :)

w miejscu gdzie szukale ace 250 niby nic wiecej nie bylo a rutus znalazl klamre i guziczek..."

No toz pisalem ze miales albo uszkodzone ACE albo kompletnie nie umiales go ustawic co wydaje sie nie do wiary aczkolwiek mozliwe :)
ACE jest chyba dla poczatkujacych o wiele wygodniejsze i zrozumiale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co do Ace 250 i Proximy, to robiłem z kolegą porównanie. Ja z kanarkiem mam do czynienia od 4 lat a on z proximą od około roku. Biegaliśmy i sprawdzaliśmy co i jak. Co widzi mój a co jego i czy warto kopać. Wszytko dlatego, że myślę o przesiadce na coś znacznie lepszego niż kanar :-) Po teście ja miałem kilka blaszek w tym sreberka i inne gadżety, a on ani jednego moniaka tylko kilka gadżetów. Żeby nie było, chodziliśmy wężykiem na chybił-trafił mijając się na 1 kawałku. Nie mam mowy o lepszym czy gorszym miejscu. Zaskoczyło mnie jedno: Ja namierzyłem coś a proxima nie pisnęła ani nie mrugnęła. Wykopałem grosza 1776, to spora monetka. Po wrzuceniu do dołka już odkopanej monetki(ok 25cm) nadal nie widziała..dopiero jak było bliżej niż 20 cm..na gruncie..dziwne... No i zastanawiam się nad zakupem..tylko nie wiem czy proxima.. Porównałem też swego ACE do innego też 250 i... Tamten w porównaniu do mojego to głupiał. Ja miałem wyraźny dźwięk a u niego dyskoteka na wyświetlaczu i pikanie na wszystkie kolorki :-)
Zamieniliśmy się cewkami i też nie pomogło..wzbudzał się a to nówka sztuka była..po zmniejszeniu czułości było lepiej Wniosek? Prosty..Operator musi wiedzieć co robi, nawet najlepszy sprzęt można przestroić" i niczego nie znaleźć. A inna sprawa to sprzęt i jego parametry. Niby ten sam model nie jest identycznie zestrojony. Może mieć inne ustawienia parametrów, których nie można ruszyć guzikami a i cewka może nieznacznie mieć inne parametry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ace 250 i solarisa i te mogę porównać.Podstawowa zasada solaris do lasu a Ace na pola. Ace nie wiem dlaczego traci na zasięgu w lesie szczególnie w młodnikach. Na polach solaris może i ma trochę większy zasięg ,jednak w tym powiekszonym zakresie zasięgu chyba jest już mały procent tego co ogólnie mozna kopnąć.Na polach Ace wygrywa wydajnością dzięki lepszej identyfikacji szczególnie tonowej.Poprostu nie tracimy czasu na zbędne kopanie smieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Witam chodziłem z ace 250 2 lata i teraz z proximą V2.0 powiem w prost pierwsze 2 dni byłem załamany ale po wgłębieniu się w ustawienia dyskryminacji jak i tonacji odróżniania danej stali i częstotliwości dała mi szansę pobić kanarka teraz wiem że proxima ma większy zasięgi. Jeśli chodzi o stabilność sygnałów trzeba troszkę zmienić dźwięki (te sama tonacja na większą ilość kratek) zmniejszyć częstotliwość pracy wykluczyć 2 pierwsze kwadraty(stal) oraz dyskryminacja 60-70 czyste pola zaśmiecone 40 -50 i kopiemy praktycznie każdy sygnał a przy pewnej stali warto kopnąć bo wychodzą bagnety przy dyskryminacji 60-70 stabilnym sygnale wchodzącym na kolorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To może ja się wypowiem coś na temat PROximy. Miałem na samym początku smętka, ale okazał się moim nie spełnionym marzeniem he he:) Później przyszła PROxima i bardzo fajnie wpłynęła na mnie, pracowało mi się z nią bardzo dobrze jedynie co przeszkadzało to konstrukcja ruchliwa i waga. Ogółem miała i ma duże zasięgi, ile razy na plaży głęboko kopałem za 2 złotówką:) Teraz był Minelab Muskeeter bardzo przyjemny, lecz płytki i to strasznie oraz dyskryminacja dobijająca ale właśnie nim najwięcej fajnych fantów wyciągnąłem. Aktualnie zbieram na Minelaba X-terre 705. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ACE przez jakieś dwa lata, od roku mam Proximę i mogę napisać, że to wykrywacze z zupełnie różnych bajek. Proximę trzeba poznać, a odwdzięczy się bardzo dobrym zasięgiem - lepszym od ACE, w przypadku głębokich zakopów większych przedmiotów Proxima jest jednym z lepszych wykrywaczy. ACE to plażówka - dobra plażówka. W lekkim gruncie jest bardzo dobry - przedmioty wielkości boratynki do kilkunastu centymetrów znajdzie bez problemu, jednak brak strojenia do gruntu daje o sobie znać na ciężkiej ziemi". Pomijam fakt, że Proxima ma tryb statyczny i mixerka - tu nawet nie ma co porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz43 zupelnie zapomniales ze Proxima przy ACE to krol ciezaru :)
Nie wiem skad Ci sie wzielo to plazowy" Ja smigalem z ACE po polach i lasach, po plazach duzo mniej, choc na plazy ACE nie ma klopotow z solona woda, a Proxa raczej nie bardzo to lubi. Ace na polach jest rownie skuteczne jak na plazach czy w lasach - oczywiscie w kategorii monetka, guzik, odznaka, w kategorii militarka tez jest sie czym pobawic, ale tu zdecydowanie statyki dla zawodowcow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada fajna, ale awykonalna :(
Po pierwsze wszystkich wykrywek nie kupisz, po drugie o ile z ACE da sie chodzic zaczynajac z marszu" a tyle Proxy trzeba sie nauczyc a to czasem sporo trwa. A po co sie mialbym jej uczyc ? po to zeby swoja opinie wyrazic ? Gdyby nie o porownanie chodzilo to pewnie bym zamilczal ale porownywac nie mozna jednostronnie, czasem warto poczytac i opinie tych ktorzy sie z Proxima dogadac nie umieli, albo z tymi ktorzy juz maja inna wykrywke. Ja poczytalem stad wiem jakie sa jej wady. Nie ujmujac nic zaletom.Krajowy produkt, niezle osiagi, doskonaly serwis itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trzeba się uczyć chodzenia z Proxsą,ale to dotyczy chyba wszystkich wykrywaczy.Znam ludzi dla których Proxima była pierwszym wykrywaczem i mimo to nie narzekali że jest trudna.Ale wiadomo jak coś komuś nie podpasuje:)Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Fidzir'ze :) Różnica jest nawet duża pomimo tego, że Proxima naprawdę prezentuje wysoki poziom. Na pewno na konto X-terry przemawia: duży zasięg i czulsza na drobniejsze rzeczy, lekkość, wytrzymałość, różnorodność cewek dostępnych, bardzo dobra dyskryminacja, czytelny duży wyświetlacz, wygodniejsze zasilanie. Moim zdaniem przesiadka jest warta tego mogę być pewien. Ja gdzieś na początku marca myślę, że kupie bo teraz akurat pracy nie mam bo to polska i puki znajdę to akurat dozbieram na x-terre około marca :) Znając życie będziesz szybciej kupywać to z wielka chęcią posłucham co i jak idzie. Dobra rada to taka, że minelaba nie rzuca się w krzakach po miesiącu broń boże czy nawet po roku ten sprzęt jest jak dziki koń jeżeli nauczysz się na nim jeździć to będziesz szybszy i lepszy. Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ace to pewniak. Ponad rok chodzenia i tyleż samo zadowolenia. Wystarczy zrobić oslonkę z denka wiaderka i można smigać po wszelakich ścierniskach i krzaczorach o kamienistych polach niw wspominając. A najważniejsze bez żadnego wzbudzania cewki. Jedyny mankament to zasięg max 20 cm dla monet. Poza tym naprawdę polecam>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Cpt. Nemo, jaki król ciężaru?
To, że Proxima jest cięższa, to wale nie znaczy, ze to król ciężaru... Mam obydwa detektory i wiem co mówię. Wczoraj wraz z moją Panią śmigaliśmy po ugorku i po dwóch godzinach sama stwierdziła, ze Rutus owszem jest cięższy, ale woli machać nim niż ACE 250, bo jest lepiej wyważony.
To, że ACE jest płytszy od Rutusa to wiadomo ogólnie i od dawna. Gro monet na znajdujących się polu i tak leży w warstwie ornej i poradzi sobie z nimi każdy sensowny detektor...
Poza tym to śmiać i womitować mi się chce, gdy czytam o problemach z nauką Proximy". Trzeba być sporego formatu kretynem, żeby nie zrozumieć Rutusa po kilku tygodniach współpracy. Każdy detektor wymaga oswojenia się z nim i tyle.
Dla mnie Proxima to pewniak.
ACE natomiast jest świetny jako support i detektor rezerwowy.
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Eastlegion dobrze że dodałeś że po paru tyg bo już się bałem że kretynem jestem:) miałem w pierwszym tygodniu trochę problemów nie powiem, ale człowiek od którego kupiłem proximę bardzo mi pomógł do tego przyjechał do mnie jeden forumowicz i dość szybko załapałem o co chodzi teraz chodzę z proximą już jakieś 7-8 msc , zjadłem około 100 baterii i dogaduje się z nią bardzo dobrze :) Dziwi mnie trochę opowiadanie niektórych użytkowników że proxima lubi się sama wzbudzać na mokrej trawie albo pod liniami wysokiego napięcia, nigdy nie miałem problemu ze wzbudzaniem się, jedyni to że miałem na zaśmieconym terenie zbyt nisko ustawioną dyskryminację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie