Skocz do zawartości

Zaproszenie do Ogrodu Saskiego - 15 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, miło mi zaprosić wszystkich 15 sierpnia do Ogrodu Saskiego na wspólne świętowanie zwycięstwa pod Warszawą w sierpniu 1920 roku.
Tak jak rok temu organizujemy w Ogrodzie Saskim grę historyczną w trakcie której każdy będzie mógł poczuć atmosferę Warszawy sierpnia 1920 roku i wcielić się w postać ochotnika wstępującego do Armii Ochotniczej. Będzie więc Biuro Werbunkowe, zabytkowe pojazdy, konie, kinematograf, konna sikawka Warszawskiej Straży Ogniowej i wiele innych atrakcji związanych z rokiem 1920. Nie zabraknie też ludzi w mundurach i muzyki z epoki.
W imprezie uczestniczą rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia „Patria” i Towarzystwa Historycznego „ROK 1920”. Głównym Organizatorem jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Michał Miazga
TH ROK1920"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po imprezie.
Podobnie jak rok temu Warszawiacy mieli okazje wcielić się w role strzelców i ułanów z roku 1920, pomagali uruchamiać zabytkowe pojazdy i siłowali się ze śmigłem historycznego samolotu. Ochotnicy służyli też w szpitalu, układali wojskowe piosenki, a w końcu oglądali archiwalne filmy o roku 1920.

W tym roku tłumy były jeszcze większe niż rok temu. Do Biura Werbunkowego i innych punktów praktycznie na okrągło stały kolejki po kilkanaście i więcej osób. By poćwiczyć władanie lancą czy zakręcić korbą naszego forda ludzie czekali w kolejce ponoć 30 i więcej minut. Z 5000 jednodniówek nie została mi nawet jedna sztuka.

Co do tego jak wyszło niech się wypowiedzą inni. Ja mogę jedynie napisać, że wszyscy uczestnicy odwalili kawał porządnej roboty. Całodzienna służba na poszczególnych punktach gry to przy takiej frekwencji była istna harówka.

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników gry! Chciałbym podziękować wspierającym nas grupom: PSZ wystawił szpital, jak zawsze pełen świetnego klimatu i humoru, Patria przemusztrowała elegancko chyba pół Warszawy, a Ułani Grochowscy wystawili patrol ułański i w pocie czoła szkolili Warszawiaków we władaniu lancą. Mariuszu, Andrzeju i Rafale – dzięki za Waszą pomoc! Podziękowania także dla Andrzeja Skolika, Melona i Andrzeja Michalika za pomoc w zdobyciu eksponatów na nasze stanowiska.

Na razie tylko zdjęcie z „Do broni”. Wkrótce następne zdjęcia.

Michał Miazga
Towarzystwo Historyczne ROK 1920"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie