Skocz do zawartości

1 sierpnia 2009 - Warszawa, co się dzieje ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
niestety często się zdarza że fotki są zamieszczane dość lekkomyślnie,pamietam że w trakcie realizacji filmu Historia Kowalskich" pani od kostiumów przekonywała nas że możemy mieć czapki M43 bo jakiś tam pan profesor takie właśnie zdjecie zamieścił w swojej naukowej pracy o tych wydarzeniach.
Na fotce byli jacyś kaumucy w felmutzach.
Tyle że my kręciliśmy wydarzenia z roku 1941...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisałem wcześniej te konkretne jednostki, składające się z poddanych" panstwa sowieckiego w niemieckiej służbie, były etatowo wyposażone i uzbrojone w sprzęt pochodzący ze zdobyczy wojennych, z powodu ich wcześniejszego obycia z takim sprzętem oraz z racji braków w etetowej broni produkcji niemieckiej. to żadna tajemnica ani zagadka, tym bardziej sensacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie sprzet, uzbrojenie, czesci umundurowania owszem jednostki nie-niemieckie, jak i niemieckie tylowe powszechnie uzywaly.

Jednak odnosnie helmow to chetnie zerkne na jakies zdjecia jednostek frontowych, w helmach nie-niemieckich.

Owszem czechoslowackie, wloskie, radzieckie, angielskie helmy byly w uzyciu, ale do tej pory widzialem je ino na zdjeciach i w malowaniu luftshutzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeteufel->
To jeszcze nic, da radę przeżyć, choć poprawić juz się nie da. Plakaty wiszą w mieście.
Dobrze, że nie napisali np:
Kalina Krasnala", co już się kiedyś zdarzało...

Mietek->
Przyłączam sie do prośby. Też chętnie zobaczę zdjęcie żołnierza z niemieckiej jednostki bojowej lub w boju, gdzie obok mundurów WH czy innych stricte niemieckich, będą żołnierze w mundurach np. radzieckich; w radzieckich hełmach, kurtkach, spodniach, butach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadza sie sprzet, uzbrojenie, czesci umundurowania owszem jednostki nie-niemieckie, jak i niemieckie tylowe powszechnie uzywaly.

Jednak odnosnie helmow to chetnie zerkne na jakies zdjecia jednostek frontowych, w helmach nie-niemieckich."

Mietku, z argumentem, że nie widziałeś, to pewnie nie było uważałbym i to mocno. Oglądam wiele zdjęc z interesującego mnie okresu i jedno mogę powiedziec na pewno, że już niczego nie można byc pewnym.
Wykpięsię przykladem pierwszym z brzegu: włoska dywizja grenadierów ss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki, czy masz moze w jakis innych helmachu
Helmy radzieckie widzialem tylko z malowaniem LS

Zas odnosnie Mietku, z argumentem, że nie widziałeś, to pewnie nie było uważałbym i to mocno", to bardzo prosze nie interpretuj moich postow, bowiem nic takiego nie napisalem.
Wyraznie napisalem iz Jednak odnosnie helmow to chetnie zerkne na jakies zdjecia jednostek frontowych, w helmach nie-niemieckich."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za nadinterpretację
Co do obcych elementów wyposażenia, to szczególnie pod koniec wojny i szczególnie w nieniemieckich jednostkach nie były one juz niczym dziwnym. Warto sięgnąc do historii ostleionów, korpusu kawalerii Pannwitza, gdzie wprost kozackie elementy - papachy, bryczesy kawalerii armii czerwonej etc. były na porządku dziennym w całych oddziałach. ROA Własowa i pomniejsze armie" jak np. Holmston-Smysłowskiego. Przykładów można mnożyc. Ale ponieważ offtopujemy w wątku o PW, proponuje założyc osobny wątek gdzie takie przyklady moznaby zamieszczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne poparcie.

Już wiemy ktoś będzie stanowił 'obsadę' inscenizacji desantu berlingowców.

Teraz chętnie poznałbym, które grupy wcielą się w grenadierów 19 Dolnosaksońskiej Dywizji Pancernej w ataku na 'Twierdzę Zmartwychwstanek', bronioną przez Zgrupowania 'Żywiciela' i 'Żagiel'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario33 odsyłam do kilku postów wyżej, gdzie są wymionione GRH które będą odgrywały żołnierzy niemieckich i 8 i 9 sierpnia, co prawda nie będa to stricte oddziały 19 DDP jako że to nie jest tylko epizod z końca obrony Twierdzy Zmartwychstanek kiedy ta dywizja walczyła ale cały przekrój przez sytuację na tamtejszym fragmencie dzielnicy, więc i pojawią się przedstawiciele jednostek LW, jak WSS i WH jako nie przypisane do konkretnej dywizji.

Pozwolę sobie przedstawić jeszcze raz te grupy i stowarzyszenia:

GRH 7AA
GRH Wiking
GRH Pionier 39
GRH Rhein
SGRH Festung Bresalu
LTRH
PSRH X D.O.K
GRH KG Lisa
SGRH 3 Bastion Grolman

Jako obsada transportera opancerzonego i transporter opancerzony :
SMBPiH Pancerny Niedźwiedź"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, góralu ;) czytałem ten post i pamiętam co pisałeś :) Chodziło mi dokładnie o tą jednostkę - kto wciela się w 19DDP ? Jak sam napisałeś - nie wszyscy...

To nie takie proste zadanie - nie wystarczy ubrać kurtkę M36 i saperki na nogi... To nie ROA gdzie sobie można pomiksować wyposażenie, to nie SS gdzie panterka załatwia 50% wizerunku. To regularna jednostka pancerna WH - elita armii. Oczekiwałbym - bluz m42/43 lub bluz artylerii szturmowej, zielonej waffenfarby, krótkich Schnurstiefel, opinaczy, czapek M43 etc. To mnie ciekawi - tylko tyle i aż tyle.

A szerzej - interesuja mnie wszelkie szczegóły inscenizacji 'Twierdza Zmartwychwstanek'. Jestem ciekaw jak to wyjdzie. Jestem ciekaw wszystkiego co dotyczy historii mojego Miasta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie