Jump to content

guziki i ósemeczki


Recommended Posts

Posted

No i ósemeczki, resztki złocenia, wysokość 19,2mm.
Kojarzą mi sie z pagonami, czy mam rację.
Wszystkie przedmioty podniesione ze stanowisk pierwszowojennych.

Posted
pierwszy guzik jest raczej XVIII-wieczny,
następny to guzik rosyjskiej piechoty wz.1829,
trzeci to pruski guzik wojskowy z II-poł XIXw.

ósemki raczej rosyjskie od naramienników, ktoś kiedyś podsyłał o tym fajny link, ale akurat go nie posiadam..
pozdro!
Posted
Na 8-kach jest inny deseń niż na standardowych cyfrach z rosyjskich pagonów i epoletów wojskowych.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information