mikipad Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Witam, proszę o identyfikację guziczka.Średnica 20,6mm, płaski.
mikipad Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Guzik nr 2: myślę, że carskiale kto jest producentem?Średnica 22mm.
mikipad Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 No i ósemeczki, resztki złocenia, wysokość 19,2mm.Kojarzą mi sie z pagonami, czy mam rację. Wszystkie przedmioty podniesione ze stanowisk pierwszowojennych.
mikipad Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Tak zostały znalezione, wąsik jednej trzyma drugą.
8total4 Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 pierwszy guzik jest raczej XVIII-wieczny,następny to guzik rosyjskiej piechoty wz.1829,trzeci to pruski guzik wojskowy z II-poł XIXw.ósemki raczej rosyjskie od naramienników, ktoś kiedyś podsyłał o tym fajny link, ale akurat go nie posiadam..pozdro!
abcd Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 http://www.bergenschild.narod.ru/Reconstruction/depot/1912-18/shifr_pogon/shifr02.jpg
abcd Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 Na 8-kach jest inny deseń niż na standardowych cyfrach z rosyjskich pagonów i epoletów wojskowych.
abcd Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 Poza tym miały ponad 3 cm. wys. a ta jak wynika z opisu ma 1,9 cm
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.