Skocz do zawartości

ACE 250 wymiana doswiadczen


ele44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kanarek do głębokich nie należy ale do płytkich także, wyciągnąłem Nim wiele (bardzo wiele) ciekawych fantów, głównie monet, i nieraz wracałem z większą ilością fantów niż koledzy którzy chodzili ze sprzętem 1000zl droższym:) podstawa to dobry operator" który umie wsłuchać się w sprzęt ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń z kanarkiem mogę powiedzieć, że jeśli jest coś dużego to metr spokojnie wyciąga, niestety wadą jest to, że wtedy daję ładny gong jakby było to coś z metali szlachetnych a zazwyczaj okazuje się to zwykłym złomem żelaznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarek w dobrych rękach to bardzo skuteczny przyrząd. Koleżanka z nim biega i na każdym wypadzie wyciąga jakieś lepsze fanty. Niekiedy nawet ma ich więcej niż koledzy z explorerem se czy tesoro. Szczególnie polecam na drobnice typu denarki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są w porządku.Trochę tylko marudzili bo trzeba było przypilnować do przyjazdu wojska.
Po przyjeździe wojacy też mieli swoje trafienie,pod spodem mojej"stopięćdziesiątki była następna.

Ale najbezpieczniej zgłaszać przez kogoś,leśniczego,właściciela pola czy nawet jakiegoś człowieka z lokalnych mediów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy, nie masz racji. Rzeczywiście rdza daje często sygnał kolorowy, ale nie jest to czysty" kolor (w każdym razie niezwykle rzadko się coś takiego zdarza) i kopie się bardziej dla spokoju sumienia niż z przekonania. Tymczasem w kanarku masz 3 rodzaje dźwięków w żaden sposób nie modulowanych i naprawdę nie wiem co masz na myśli mówiąc że osłuchanie" przynosi efekty. Dźwięk jaki wydaje ACE przy sprzęcie z górnej półki, jeśli chodzi o możliwość interpretacji przez użytkownika, jest mniej więcej jak dziecięce pianinko na baterie za 30zł w porównaniu z pianinem mechanicznym.
ACE kosztuje tyle ile kosztuje, bo dokładnie tyle jest wart. I nie ma co zaklinać rzeczywistości. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś kto ma sprzęt z górnej półki oswojony, wrócił do ACE. Oczywiście ACE jest dość czuły i funkcjonalny. Świetny na plażę. Ale na trudnych miejscówkach użytkowanie go to w porównaniu z lepszymi maszynkami po prostu katorga polegająca na ciężkiej orce. Chyba że ktoś kopie tylko pewniaki zostawiając za sobą większość potencjalnych znalezisk nietkniętych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy, w prostym wykrywaczy analogowym jednotonowym możesz usłyszeć więcej, ponieważ sygnał w głośniku jest prosta pochodną sygnału z cewki. Tymczasem w ACE sygnał w głośniku jest wytwarzany przez procesor a jego rodzaj jest efektem funkcji logicznych. Dlatego sygnał w ACE nie daje w zasadzie żadnych możliwości interpretacji. Wskazanie wyświetlacza daje więcej informacji, bo ma on kilkakrotnie większą rozdzielczość. A jedno i drugie zupełnie zawodzi przy nieco słabszych sygnałach. I dlatego ACE jest zabawką - bo reaguje tylko na silne sygnały. Jako zabawka jest bardzo ok. Jako wykrywacz od którego oczekuje się czegoś więcej jest do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystkie wykrywacze to zabawki jedne droższe inne tańsze ale ace jest skuteczną zabawką ma swoje parametry których nie zmienicie daje sygnały jakie daje co sie znajdzie pod cewką kwestja miejsca i tyle

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ACE 250 od 2 m-cy i na razie spisuje się w miarę dobrze, faktycznie gdy poziom baterii spadnie do 2 kresek zaczynają się pojawiać fałszywe sygnały, co do niebieskich wczoraj miałem kontrolę drogową i zauważył piszczałę to tylko spytał czy dużo złota znalazłem i od razu dodał że miał kumpla co maluchem jeździł a za wykrywacz dał tyle co zachodni samochód. jak na początek mi pasuje co będzie dalej zobaczymy może uzbieram na lepszy sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie