Jump to content
  • 0

Bączek carski i tabliczka znamieniowa


Wyro

Question

Posted

Podniosłem" w końcu bączka carskiego. Wiem, że rozmiar jest ważny i kolor. Ma z 4 cm długości i kolor podobny jak na zdjęciu, na moje oko pomarańczowy. Co więc mozna o nim powiedzieć?

Tabliczka znamieniowa (kontekst IIWŚ bitwa z 1944r.) Połowy brakuje. To co widac to ERSTE BALG und F FAB (pewnie Fabriken czy jakos tak).

Poza tym. Takie dziwne dwie rzeczy związane chyba z carszczyzna, ale może i z IIWŚ.... Nie wiem. Nic mi nie mówią.

5 answers to this question

Recommended Posts

Posted
bączek szeregowego większy"..
kolory to po prostu barwy narodowe..

oficerowie mieli ciut inne bączki, nakladane na kokardę..
pozdro!
Posted

Podniosłem" w końcu bączka carskiego. Wiem, że rozmiar jest ważny i kolor. Ma z 4 cm długości i kolor podobny jak na zdjęciu, na moje oko pomarańczowy. Co więc mozna o nim powiedzieć?

Tabliczka znamieniowa (kontekst IIWŚ bitwa z 1944r.) Połowy brakuje. To co widac to ERSTE BALG und F FAB (pewnie Fabriken czy jakos tak).

Poza tym. Takie dziwne dwie rzeczy związane chyba z carszczyzna, ale może i z IIWŚ.... Nie wiem. Nic mi nie mówią.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information