Skocz do zawartości

Mógł zmienić przebieg II Wojy Światowej


Rekomendowane odpowiedzi

Naziści byli o krok od posiadania samolotu niewidocznego dla radarów. Gdyby zdążyli rozpocząć seryjną produkcję, przebieg II wojny światowej mógłby być zupełnie inny. Amerykańscy inżynierowie zbudowali replikę maszyny i są zaskoczeni stopniem jej zaawansowania technologicznego.

Samolot wygląda jak latające skrzydło i bardzo przypomina wykorzystywane współcześnie przez Amerykanów bombowce B2. Horten 229 - bo taka była jego nazwa - był zbudowany z drewna i stali.

Zdaniem specjalistów, amerykańska armia weszła w posiadanie porównywalnych maszyn dopiero w latach 60. Nie wiadomo, czy nie budowano ich przypadkiem w oparciu o niemieckie projekty, bo inżynierowie tworzący teraz replikę korzystają z zarekwirowanych w 1945 roku przez aliantów oryginalnych dokumentów technicznych.

Przeprowadzane symulacje pokazują, że samolot ten byłby niewidoczny dla radarów używanych w czasie II wojny światowej. Gdyby więc Hitler i jego ludzie zdążyli wysłać maszynę na front, historia mogłaby dzisiaj wyglądać zupełnie inaczej.

źródło informacji: RMF

http://fakty.interia.pl/historia/news/mogl-zmienic-przebieg-ii-wojny-swiatowej,1332356
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziści, mieli doskonałe biura konstrukcyjne na Marsie i /podobno/ Jowiszu, poza zasięgiem 8-USAAF.
Wiem coś o tym bo sam pochodzę z Marsa, byłem tam przymusowym robotnikiem u azistów + hitlerowców + faszystów".
Ale dalej to może na HP !!
GW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolociki i inne zabawki" wojny nie zmieniły, ale bardzo się przydały po wojnie obu stronom przy konstrukcji rakiet, programach kosmicznych, samolotach odrzutowych.

Do tego niemieckie zdalnie kierowane bombki (nawet telewizyjnie !) jako koncepcje dla pocisków Criuse.

Wojna to znakomity interes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN SAMOLOT WYPRZEDZAŁ EPOKĘ
środa 8 lipca 2009 19:23

Amerykanie skopiowali bombowiec Hitlera?


Ten samolot miał odwrócić losy II wojny światowej. Skonstruowany w 1944 r. niemiecki Horten Ho 229 zachwyca futurystycznym kształtem. To także pierwszy samolot niewykrywalny dla radarów. Jednak przed kapitulacją naziści zdążyli wybudować tylko trzy egzemplarze, z których zachował się jeden. Do złudzenia przypomina amerykański B-2.

Teraz nazistowska maszyna przeżywa dni chwały. Na świecie są już dwa Horteny. Wierną replikę Hortena wykonali niedawno inżynierowie amerykańskiego koncernu Northrop Grumman, a zaprezentował ją magazyn National Geographic". Specjaliści z Northrop Grumman odtworzyli Ho 229 w oryginalnym rozmiarze, wzorując się na autentycznych niemieckich planach.

Skonstruowanie samolotu z drewna połączonego jedynie klejem i gwoździami - tak jak w przypadku prototypu - zajęło im 2500 osobogodzin i pochłonęło 250 tys. dol. Choć nowy Ho 229 nie lata, inżynierom udało się przy jego pomocy rozwiązać jedną z największych zagadek lotniczych II Wojny Światowej. Używając technologii radarowej sprzed ponad 60 lat sprawdzono, czy rzeczywiście był to pierwszy niewykrywalny radarem samolot. Jego niezwykle możliwości potwierdził ekspert Northrop Grumman Tom Dobrenz: Ten kształt mógł zapewnić mu o 20 proc. mniejszą wykrywalność niż w przypadku innych myśliwców w tamtych czasach" - powiedział.

Nad bombowcem pracowali w latach 40. bracia Reimar i Walter Hortenowie, piloci Luftwaffe. Obaj stracili wielu kolegów w czasie bitwy o Anglię i mieli obsesję na punkcie zbudowania idealnego samolotu o konstrukcji typu latające skrzydło" (czyli o układzie bezogonowym). Maszyna miała też odpowiadać postawionym przez dowódcę sił lotniczych Hermanna Goeringa wymaganiom 3 razy 1000". Horten miał móc przelecieć 1000 km z szybkością 1000 km/h i mieć ładowność do 1000 kg uzbrojenia.

Samolot zbudowano w 1944 r. i pomyślnie go przetestowano. Jego pokryta węglem z domieszką kleju powierzchnia miała być sposobem na przechytrzenie radarów. Naziści nie mieli czasu wyprodukować Ho 229 na większą skalę, zanim wkroczyli alianci, lecz ich prace nad technologią zmniejszającą możliwości wykrycia obiektu latającego do dziś są uważane za nowatorskie. Dopiero 30 lat później zaczęli je rozwijać Amerykanie.

http://www.dziennik.pl/swiat/article412203/Amerykanie_skopiowali_bombowiec_Hitlera_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie